MediaPaństwoPolitykaPolska

Jacek Kurski na wylocie. Wiemy ile zarobił w TVP. Kwota szokuje!

Jacek Kurski najprawdopodobniej dziś straci pracę jako prezes TVP. Wiemy ile zarobił przez całą swoją kadencję.

Mimo głosów sprzeciwu ze strony opozycji oraz środowisk wolnościowych, w piątek prezydent Andrzej Duda poinformował, że podpisze ustawę przyznającą TVP miliardy w ramach tak zwanej rekompensaty abonamentowej. Jak donoszą media, decyzja ta miała być uzależniona od… dymisji Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Głosowanie za odwołaniem Kurskiego zarządził Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Wszyscy członkowie Rady zagłosowali jednogłośnie za odwołaniem Kurskiego. Decyzja o odwołaniu wejdzie w życie, gdy sam Czabański podpisze dokumenty i przekaże je do spółki.

Wirtualne Media dotarły do informacji o dotychczasowych zarobkach “byłego” prezesa TVP. Okazuje się, że od 2016 roku Kurski na stanowisku prezesa TVP zarabiał ponad 300 tysięcy złotych rocznie. W 2016 roku zarobił 304 tysiące złotych brutto, rok później już 333,2 tysiąca złotych. Według portalu, w 2018 roku Kurski otrzymał sporą podwyżkę i zarabiał aż 7-krotność ówczesnej średniej krajowej, czyli ponad 34 tysiące złotych miesięcznie. Tym samym Kurski zainkasował aż 414 tysięcy złotych brutto.

Przez 3 lata jako prezes TVP, Kurski zarobił ponad milion złotych brutto. Co więcej, jeśli przyjmiemy, że jego pensja pozostała w 2019 roku na tym samym poziomie co rok wcześniej, to w trakcie swojej kadencji zarobił on niemal 1,5 miliona złotych brutto. Przypomnijmy, że Kurski obok Roberta Kwiatkowskiego (1998-2004) oraz Juliusza Brauna (2011-2015) jest jednym z najdłużej urzędujących prezesów TVP. Biorąc pod uwagę powyższe dane na temat jego zarobków, również jednym z lepiej opłacanych. Przy takich kwotach apele o dofinansowanie dla TVP szczególnie nie dziwią.

Źródło: Wirtualne Media

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close