BankowośćFinanse i ubezpieczeniaHandelInwestycje

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams przyjął wypłatę w kryptowalutach

Tuż przed tym, jak kryptowaluty spadły na wartości.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams od dłuższego czasu informował o tym, że chce pobierać wypłatę w kryptowalutach. Tymczasem Bitcoin drastycznie spadł na wartości, przez co jego próby popularyzacji wirtualnych walut spadły na panewce.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams kupił Bitcoina i Ethereum za swoje wynagrodzenie

Eric Adams chciał spopularyzować wypłaty w Bitcoinach i Ethereum, aby namówić firmy fintech do inwestycji w Nowym Jorku. W tym celu oznajmił, że jeśli wygra wybory, to pierwsze trzy wypłaty odbierze w kryptowalutach. Wszystko po to, aby udowodnić, że są wspaniałą inwestycją. O swoich planach poinformował już w listopadzie, kiedy powiedział, że:

NYC będzie centrum branży kryptowalut i innych szybko rozwijających się, innowacyjnych branż! Tylko poczekajcie!

Adams wygrał wybory i został zaprzysiężony na burmistrza. I jak powiedział, tak zrobił i w zeszły czwartek, wskazał, że otrzymał wypłatę w kryptowalutach.

Niestety dla samego burmistrza, zaledwie kilka godzin po jego oświadczeniu Bitcoin drastycznie spadł na wartości. Wpłynęło na to kilka czynników, w tym informacja, że rosyjski Bank Centra zamierza zakazać zarówno kopania, jak i sprzedawania kryptowalut. Sam Bitcoin spadł wówczas na wartości o 10% w ciągu jednego dnia, a obecnie jego wartość oscyluje wokół 35 tysięcy dolarów.

Czytaj więcej: Rosyjski bank centralny chce wprowadzić zakaz inwestowania w kryptowaluty

Z kolei jak informuje Vanity Fair, jak się dodatkowo okazało, sam burmistrz nie otrzymuje “wynagrodzenia w Bitcoinie“, ale przelał całą swoją wypłatę na konto w Coinbase. Tymczasem okazuje się również, że sam Adams ma bliskie relacje z przedsiębiorcą kryptowalutowym Brockiem Pierce’em. Zresztą, nie tylko Eric Adams jest wielkim fanem Bitcoina wśród amerykańskich polityków.

Wystarczy przypomnieć republikańskiego kandydata do kongresu Josha Mandela. Ten z kolei przyznał, że “miłość do Bitcoina” jest dla niego tak ważna, jak “miłość do Boga wszechmogącego”. Z kolei burmistrz Miami Francis Suarez również przyznał, że chce otrzymać wypłatę w Bitconie.

Na wiadomość o decyzji Adamsa szybko zareagował także senator stanu Nowy Jork Diane Savino. Według polityka to świetna wiadomość, która daje pozytywny sygnał całej branży. Niestety nawet tak pozytywne wieści nie wpłynęły na cenę Bitcoina i Ethereum. BTC spadło w ciągu 30 dni o 33.2%, a ETH aż o 43.2% osiągając wartość ok. 2305 USD.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close