Biznesowi celebryciBusiness lifestyleDoradztwo biznesoweKultura i sztukaMarketingMediaPrawoŚwiat

Britney Spears nie wystąpi, dopóki ojciec będzie kontrolował jej karierę

Britney Spears nie będzie koncertować

Britney Spears zapowiedziała, że ​​nie wystąpi ponownie, dopóki jej ojciec zachowa kontrolę nad jej karierą w ramach kurateli utworzonej w 2008 roku. Przesłanie piosenkarki jest najnowszym z serii emocjonalnych publicznych komentarzy na temat trwającej już 13 lat batalii o prawo do samodzielnego decydowania o swoim życiu. Niedawno piosenkarka próbowała uwolnić się spod jego kurateli, którą nazywa “nadużyciem”.

Ta kuratela zabiła moje marzenia.

– napisała w długim poście na Instagramie.

Kuratela powstała po tym, jak jej ojciec, Jamie Spears, złożył wniosek do sądu o władzę prawną nad życiem gwiazdy popu, z powodu obaw o jej zdrowie psychiczne. W listopadzie ubiegłego roku prawnik Britney Spears zwrócił się do sądu w Los Angeles o zaprzestanie kontroli Jamesa Spearsa nad jej majątkiem. Argumentował, że gwiazda “boi się swojego ojca” i chce, aby przestał być jej jedynym prawnym opiekunem. Kilka tygodni temu świat obiegły zeznania piosenkarki na temat swojego ubezwłasnowolnienia.

Britney Spears opowiedziała między innymi, że była odurzana narkotykami, zmuszona do występów wbrew jej woli i odmawiano jej ponownego starania się o dziecko, zmuszając do brania środków antykoncepcyjnych. Wspomniała również, że codziennie obserwuje ją kilka pielęgniarek, które nie pozwalają jej nawet zmienić ubrania na osobności. Sąd odrzucił jednak wniosek piosenkarki o uwolnienie jej spod kurateli ojca.

W najbliższym czasie nie będę występować na żadnych scenach, a mój tata zajmie się tym, co noszę, mówię, robię lub myślę.

– napisała w poście Britney, która nie występowała publicznie od końca 2018 roku.

Witek odlatuje! Jak chcecie krytykować PiS to nie bierzcie 500+…

Britney Spears chce się uwolnić spod kurateli ojca

W przesłanym komunikacie Britney powiedziała również, że „nie podoba jej się sposób”, w jaki filmy dokumentalne o jej życiu przywołują „upokarzające chwile z przeszłości”, dodając:

Jestem już daleko od tego wszystkiego i byłam już od dłuższego czasu.

Filmy dokumentalne – w tym Framing Britney Spears, który był nominowany do dwóch nagród Emmy – wraz z ruchem #FreeBritney zwróciły większą uwagę na problem kurateli i publiczne poparcie dla piosenkarki.

W środę Britney Spears wyznaczyła nowego prawnika, który będzie ją reprezentował w procesie doprowadzenia układu do końca. Nie złożyli jeszcze formalnego wniosku, ale kolejna rozprawa sądowa odbędzie się 29 września w Los Angeles.

Britney Spears powiedziała również, że chce oskarżyć ojca o jego rzekome „nadużycie”, które może obejmować wykorzystywanie finansowe lub nakładanie nadmiernych ograniczeń osobistych na kogoś pod opieką.

Ojciec Britney Spears obecnie jest jedyną osobą zarządzającą majątkiem swojej córki o wartości 60 milionów dolarów. Jego prawnicy twierdzą, że od września 2019 roku nie zajmował się jej sprawami osobistymi z powodu złego stanu zdrowia.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close