Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelKultura i sztukaMarketingMediaŚwiatTechnologie

W trasę koncertową pojechał… hologram Whitney Houston

Whitney Houston “ożywiona”

Amerykańska piosenkarka Whitney Houston otrzymała po śmierci własny hologram, w oparciu o technologię deepfake. Teraz hologram piosenkarki wyruszy w trasę koncertową po Las Vegas w ramach serii “An Evening With Whitney: The Whitney Houston Hologram Concert”. Występy oparte na sztucznej inteligencji zostaną zorganizowane w ramach współpracy z hotelem i kasynem Harrah.

Fani Whitney Houston są podzieleni. Wiele osób skrytykowało pomysł wykorzystania hologramu zmarłej piosenkarki do sprzedaży nowych produktów i biletów. Entertainment Weekly przełamał szeregi, przekazując bardzo jasny i prosty komunikat, że to „nie jest właściwy sposób działania”.

Hologram piosenkarki nie jest pierwszym, który ożywia zmarłego celebrytę. Warto przypomnieć występ hologramu 2Paca na Coachelli
w 2012 roku.

Australia: Tysiące osób protestuje po wprowadzeniu totalnego lockdownu!

Zostawcie legendę w spokoju!

Whitney Houston zmarła 11 lutego 2012 w swoim pokoju w Beverly Hilton Hotel, w wieku 48 lat. Mimo reanimacji nie udało się jej uratować. Pierwotnie spekulowano, że przyczyną śmierci piosenkarki było przedawkowanie leków przeciwdepresyjnych, alkoholu oraz narkotyków. Wykluczano utonięcie, co miało znajdować potwierdzenie w wyniku sekcji zwłok.

Rzecznik biura koronera w Los Angeles Craig Harvey poinformował jednak ostatecznie, że Houston „zmarła wskutek przypadkowego utonięcia, lecz ciągłe zażywanie kokainy i problemy z sercem znacząco przyczyniły się do jej śmierci”. Oświadczył też, że testy toksykologiczne wykazały w ciele zmarłej ślady kokainy, marihuany, leku przeciwlękowego, środka zwiotczającego mięśnie i antyhistaminę. Zażycie kokainy było znaczącym czynnikiem, który przyczynił się do utonięcia gwiazdy.

Whitney Houston była najczęściej nagradzaną artystką muzyczną w dziejach. Z powodu „potężnego, przeszywającego pop-gospelowego głosu”, nazywana „The Voice” (Głos). Nakład wszystkich jej płyt sięgnął 200 milionów egzemplarzy. Recording Industry Association of America sklasyfikowało artystkę na 4. miejscu najlepiej sprzedających się wokalistek w USA, gdzie łączna sprzedaż jej albumów przekroczyła 55 milionów egzemplarzy.

W 2008 magazyn Billboard umieścił ją na 4. miejscu listy 100 najpopularniejszych artystów. Została także uznana przez magazyn Rolling Stone za jedną ze 100 najlepszych gwiazd muzyki wszech czasów. Sukces Whitney Houston otworzył drzwi do kariery wielu innym ciemnoskórym wokalistkom jak m.in. Beyoncé, Alicia Keys, Janet Jackson czy Anita Baker.

Źródło: Twitter

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close