Gospodarka

Restauracje i siłownie tylko dla zaszczepionych. Gowin składa propozycję

Wicepremier Jarosław Gowin znalazł receptę na otwieranie gospodarki. Ma pomóc w tym masowa akcja szczepień, która ruszy już na początku maja. Niektóre założenia zmian mogą się jednak nie spodobać pewnej liczbie osób, ponieważ dotyczą specjalnych korzystania ze specjalnych certyfikatów.

Wicepremier Jarosław Gowin został zaproszony do uczestnictwa w Lubelskim Forum Gospodarczym. Wydarzenie było zorganizowane przez Wyższą Szkołę Innowacji i Ekonomii w Lublinie. Podczas spotkania przekazał, że ma plan otwierania gospodarki, która ma rozpocząć się już w maju. Jak wynika z obietnic polityka, otwarte mają być restauracje, siłownie i kina:

W tej chwili najważniejsze jest to, żebyśmy się wszyscy szczepili, przestrzegali dalej tych rygorów sanitarnych. Jeżeli akcja szczepień będzie rozwijać się w dotychczasowym tempie, to od początku maja rozpoczniemy odmrażanie całej gospodarki. Tak, żeby od czerwca wszystkie branże gospodarce, na czele z turystyką i gastronomią, mogły już funkcjonować całkowicie swobodnie.

Według polityka odmrażanie gospodarki powinno ruszyć już po długim weekendzie. Ma ona dotyczyć głównie “handlu i usług”, ponieważ te według niego muszą zostać otwarte jak najszybciej. Jednak jest pewien kruczek:

Natomiast w trakcie maja, w zależności od tempa spadku poziomu zachorowań, tempa szczepień, uważam, że należy udostępnić – zwłaszcza dla osób zaszczepionych – usługi turystyczne, gastronomiczne, należy otworzyć kluby fitness.

Fitness i gastronomia częściowo odmrożone! Ale nie w Polsce…

Certyfikaty dla zaszczepionych receptą na otwarcie gospodarki?

Gowin zaznaczył również, że dzięki akcji szczepień i odporności stadnej, sytuacja wróci do normy już w najbliższym czasie:

Mam nadzieję, że turystyka, gastronomia, kluby fitness, a więc te branże, które są dotknięte najostrzejszymi ograniczeniami, będą mogły swobodnie zacząć funkcjonować od początku czerwca.

Na konferencji przekazał także, jakie są plany dla osób z podwójnym zaszczepieniem. Według doniesień będą mogły one w pełni korzystać z turystyki i gastronomii:

[…] uważam, że skoro ktoś jest już po podwójnym szczepieniu, jest w pełni bezpieczny, nie może się sam zarazić ani zarazić innych, to tego typu osoby, z odpowiednimi certyfikatami, powinny móc zacząć korzystać z usług turystycznych i gastronomicznych.

Jarosław Gowin przekazał także, te takie dokumenty pojawią się już w połowie maja. Wzór ma być ujednolicony i zaakceptowany przez Komisję Europejską.

Źródło: SuperBiz

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close