BankowośćFinanse i ubezpieczeniaGospodarkaHandelInwestycjeŚwiat

Rząd Salwadoru chce wprowadzić własną kryptowalutę opartą na Cardano

Rząd Salwadoru ma plany uruchomienia rodzimej kryptowaluty, którą konsumenci będą mogli wykorzystać do usług, poinformował w piątek wieczorem latynoamerykański dziennik cyfrowy El Faro. Ma być oparta na Cardano (ADA).

Salwador wprowadzi stable coin oparty na Cardano?

Jak poinformował portal Yahoo Finance, Ibrajim i Yusef Bukele, którzy są braćmi prezydenta kraju Nayiba Bukele, poinformowali potencjalnych inwestorów o utworzeniu krajowej kryptowaluty. Jej nazwa to dolar Colon, która ma pojawić sie do końca 2021 roku. Według raportu bracia omawiają tę propozycję z inwestorami.

Według doniesień bracia reprezentują prezydenta i jak się okazuje, mają jego pełne poparcie. Informacja ta pojawiła się raptem kilka tygodni po ustawie zatwierdzającą płatności bitcoinem w kraju. Kryptowaluta będzie  oficjalnym środek płatniczym już we wrześniu. Tym samym będzie wymagać od wszystkich firm w kraju, aby akceptowały go w zamian za towary u usługi.

Rzecznik rządu Salwadoru przekazał, że na razie plan utworzenia rodzimej kryptowaluty stoi w miejscu, a plan obecnie odrzucono. Niemniej jednak źródła gazety El Faro twierdzą, ze plany są już zaawansowane.

Salwador przegłosował Bitcoiny jako legalny środek płatniczy

Według informacji dziennikarz bracia prezydenta spotkali się z przedstawicielami Cardano, WhizGrid i Algorand.

Cardano i inne kryptowaluty nie jest na rękę bankom?

Nowe rozwiązanie nie przypadło do gustu Banku Światowemu i licznym bankom, takim jak JP Morgan, które kwestionują zasadność tej decyzji. Według ekspertów Bitcoin i inne kryptowaluty nie podlegają regulacjom, a także są bardzo ryzykownym i płynnym aktywem.

Źródło: Yahoo Finance, Bitcoin.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close