Polityka

Chwila szczerości premiera Słowacji: Przykro mi, że ministrem gospodarki jest idiota

Relacja premiera Słowacji z ministrem gospodarki tego kraju musi być wyjątkowo chłodna. Niecodziennie bowiem jeden polityk mówi o drugim, że ten to idiota. A przynajmniej nie przed kamerami i z premedytacją.

Tymczasem premier Słowacji Igor Matovič podczas radiowego wywiadu postanowił zebrać się na sporą szczerość i powiedział wprost, co sądzi o działaniach ministra gospodarki Richardka Sulika. Jakby to powiedzieć, no nie ma on o nim najlepszego zdania.

Przykro mi, że ministrem gospodarki jest idiota, który nie jest w stanie kupić testów, by ratować życie, zdrowie i gospodarkę, by dzieci mogły chodzić do szkół, by można było otworzyć restauracje. Przepraszam, przepraszam – powiedział Matovič.

Mowa o testach antygenowych na koronawirusa, których w Słowacji brakuje. Dostawa będzie, ale dopiero na początku stycznia. Zdaniem premiera Sulik nie starał się wystarczająco i stąd tak kiepska sytuacja. Co więcej, Matovič przyznał w radiu, że chce mu się płakać, gdy pomyśli sobie o tym, że takie testy mogłyby uratować ludzkie życia. Polityk dodał także, że oczekuje od ministra gospodarki podania się do dymisji.

„Idiota” widzi tę sprawę trochę inaczej

Po takich słowach w radiu Sulik musiał jakoś zareagować. Zrobił to poprzez publikację oświadczenia, w którym przekonywał, że jego partia Wolność i Solidarność robi co może, aby opanować sytuację pandemiczną w kraju. Podkreślił również, że „Słowacja ma większe problemy niż stan emocjonalny Igora Matoviča.

Partia Wolność i Solidarność odpowiedzialnie wypełnia wszystkie swoje obowiązki i robi, co w jej mocy, by wdrożyć jak najwięcej obietnic programowych dla dobra obywateli. Przykro mi, że to w tym okresie tracimy cenny czas, kiedy decydują działania, a nie łzy – czytamy w oświadczeniu.

Dlaczego testy nie zostały zakupione? Zdaniem ministra problematyczna jest ustawa o zamówieniach publicznych. Z jej powodu testy mogą trafić na Słowację najwcześniej 7 stycznia. Sulik zaznaczył również, że premier o tym doskonale wie, dlatego jego słowa były niepotrzebną grą i celowym kłamstwem.

Źródło: RMF FM

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close