GastronomiaGospodarkaHandelPaństwoPolitykaPolskaPrawoRynek pracyZdrowie i medycyna

#PogrzebGospodarki – rząd PiS zamordował polskie przedsiębiorstwa?

#PogrzebGospodarki – wolnościowy happening

#PogrzebGospodarki to viralowy happening zorganizowany przez wolnościowe Stowarzyszenie Niskie Składki oraz Spontaniczny Sztab Obywatelski. Polega ona na wydrukowaniu klepsydry pogrzebowej polskiej gospodarki i wywieszeniu jej na miejscu do tego przeznaczonym, przykładowo na tablicy ogłoszeniowej.

Jak przekonują organizatorzy, polskie społeczeństwo musi być świadome tego, kto jest odpowiedzialny za upadek i zniszczenie wielu polskich przedsiębiorstw. A kto według organizatorów jest odpowiedzialny? Rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Akcja #PogrzebGospodarki jest odpowiedzią na ogłoszoną wczoraj Narodową Kwarantannę. Zdaniem Stowarzyszenia Niskie Składki, decyzja polskiego rządu jest gwoździem do trumny dla wielu polskich branż. Ponadto, jak wskazują, rządzący oszukali polskich przedsiębiorców.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka tygodni temu rząd PiS przedstawił strategię walki z pandemią z rozpiską tak zwanych 100 Dni Solidarności. Premier zaprezentował harmonogram, w którym rozpisano, przy jakim poziomie zakażeń należy spodziewać się wprowadzania lub znoszenia kolejnych obostrzeń. Właśnie po to, by przedsiębiorcy mogli z wyprzedzeniem planować swoje działania.

– czytamy na profilu Stowarzyszenia.

Niskie Składki zwracają uwagę, że jeśli trzymać się wcześniejszych obietnic rządu, obostrzenia powinny być ograniczane, a nie zaostrzane. Wskaźnik zakażeń z ostatnich dwóch tygodni mieści się bowiem nie tylko w granicy przewidzianej dla strefy czerwonej, ale zbliża się nawet do widełek przewidzianych dla strefy żółtej. W praktyce oznaczałoby to, że w powiatach ze strefy żółtej, otwarte byłyby restauracje, kina, teatry, sklepy, hotele czy siłownie, a w szkołach odbywałaby się nauka hybrydowa.

Jednak mimo wcześniejszych obietnic, luzowania obostrzeń nie będzie. Tabelka z rozpiską restrykcji zniknęła również ze strony rządowej. Rząd całkowicie oszukał wszystkich Polaków, którzy uwierzyli w to, że istnieje jakakolwiek strategia walki z pandemią.

– dodają organizatorzy akcji #PogrzebGospodarki.

Rząd przez przypadek zakazał organizacji kongresów i targów… w formie online

Rząd dobił polskie przedsiębiorstwa?

Stowarzyszenie twierdzi, że wczorajsza decyzja to również gwóźdź do trumny dla branży turystycznej i hotelarskiej. Przedstawiciele branży wskazują, że banki przestały kredytować firmy z branży turystycznej. Widmo bankructwa ciąży nawet nad znaną siecią Hoteli Gołębiewski.

Jak zauważają, sytuacja najprawdopodobniej zmierzać będzie w jeszcze gorszym kierunku. W dzisiejszym wywiadzie dla Wirtualnej Polski Mateusz Morawiecki przyznał, że rząd rozważa wprowadzenie jeszcze mocniejszych restrykcji. W planach jest nawet zakaz przemieszczania się i groźba godziny policyjnej.

Rząd ostatecznie dał wszystkim do zrozumienia, że dane o liczbie przypadków są po prostu niewiarygodne i niegodne zaufania, a tak zwana „rządowa strategia walki z pandemią” to nic innego jak loteria.

– zwracają uwagę Niskie Składki.

Organizatorzy akcji #PogrzebGospodarki wskazują, że nie negują problemu jakim jest koronawirus. Zdaniem Stowarzyszenia problem w tym, że rząd przespał przygotowania zarówno do ograniczenia skutków bezpośrednich jak i pośrednich pandemii. Co więcej, według NS rząd sam dokłada porządną cegłę do niszczenia polskiej gospodarki.

Rządzący nie przedstawili żadnych argumentów chociażby za zamknięciem gastronomii. Zapytani, czy posiadają wyliczenia, że restauracje są źródłem zakażeń, odpowiedzieli, że… ogniska wirusa pojawiają się na weselach. (…) Ze strony rządu nie pojawiają się żadne argumenty za zamknięciem kolejnych branż. Żadne wyliczenia i głosy ekspertów, poza loterią ,,na chłopski rozum” ministrów.

– wskazuje Stowarzyszenie.

Organizatorzy #PogrzebGospodarki zaapelowali również o konsekwentne wyliczenia i przekazanie strategii dla polskich przedsiębiorców. Strategii, której rząd będzie przestrzegał, a nie będzie zmieniał zdania z minuty na minutę.

To już kolejna akcja Stowarzyszenia Niskie Składki. Wcześniej wspólnie ze Spontanicznym Sztabem Obywatelskim, Fundacją Otwarty Dialog i ze wsparciem Patryka Wachowca z Forum Obywatelskiego Rozwoju zorganizowali akcję #PosiłekDlaLekarza. W ramach zbiórki internetowej udało się im zebrać niemal 700 tysięcy złotych, które zostały przekazane na zakup posiłków dla lekarzy.  Organizatorzy pomogli w ten sposób zarówno medykom, jak i lokalnym restauracjom.

W październiku z kolei dołączyli do akcji #WspieramGastro, która polega na wsparciu lokalnych biznesów przez zamówienie jedzenia na wynos i polecenie restauracji w sieci.

Źródło: FB

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close