Biznesowi celebryciBusiness lifestyleMediaPrawoŚwiat
Gorące newsy

Foliarz Alex Jones ogłosił upadłość. Nie zapłaci za swoje kłamstwa?

Alex Jones ogłosił upadłość

Foliarz Alex Jones złożył wniosek o upadłość po tym, jak nakazano mu zapłacić prawie 1,5 MILIARDA dolarów (6,66 miliardów złotych) za fake newsy, że strzelanina w szkole w Sandy Hook w 2012 roku była oszustwem. Jonesowi nakazano wypłacić odszkodowanie rodzinom ofiar strzelaniny po serii procesów o zniesławienie na początku tego roku. Najgłośniejszy z nich miał miejsce w październiku, kiedy to ława przysięgłych nakazała mu zapłacić prawie 1 mld dolarów po procesie w Connecticut.

Z dokumentów złożonych w Houston w Teksasie wynika, że gospodarz InfoWars ma od 1 mln do 10 mln dolarów aktywów i od 1 mld do 10 mld dolarów długu. 48-latek ma też od 50 do 99 wierzycieli, w tym indywidualnie wymienionych krewnych ofiar i agenta FBI, który zareagował na atak. Warto zaznaczyć, że tym razem mówimy o wniosku o upadłość samego Jonesa, bowiem jego firma Free Speech złożyła wniosek o upadłość już w lipcu.

Wniosek tymczasowo wstrzymuje wszystkie postępowania w sprawie w Connecticut, w tym zaplanowane przesłuchanie badające, w jaki sposób rodziny otrzymają pieniądze i jakie aktywa mogą zostać uwzględnione. Może to jeszcze bardziej opóźnić wypłaty, ponieważ sprawa toczy się w sądach upadłościowych.

Jak każdy inny tchórzliwy ruch Alexa Jonesa, to bankructwo nie zadziała.

– powiedział Chris Mattei, prawnik reprezentujący rodziny.

Czytaj też: InfoWars Alexa Jonesa ogłasza upadłość po pozwach o zniesławienie

Przyleciał odrzutowcem i twierdzi, że nie ma pieniędzy

W szkole podstawowej Sandy Hook zginęło 20 dzieci i 6 dorosłych. Jones, który założył szurską stronę internetową InfoWars i talk-show, przez lata przekonywał, że masakra w szkole była “zainscenizowanym” rządowym spiskiem mającym na celu odebranie Amerykanom broni i że “nikt nie zginął”. Rodziców ofiar nazwał “aktorami” i przekonywał, że niektórzy z nich nigdy nie istnieli w rzeczywistości.

Rodziny ośmiu ofiar i agent FBI, który zareagował na atak, domagali się co najmniej 550 milionów dolarów w procesie o zniesławienie w Connecticut. Twierdzili, że w wyniku rozpowszechniania kłamstw przez prawicowego szura, jego fani przez dekadę nękali ich i grozili im śmiercią. Alex Jones transmitował, jak ogląda werdykt i kpi z postępowania sądowego w Connecticut. Zaapelował też do swoich zwolenników o pilne wpłaty i zobowiązał się, że fundusze nie zostaną przeznaczone na jego koszty prawne.

Pieniądze nie trafiają do tych ludzi. Pójdą na walkę z tym oszustwem i na stabilizację firmy.

– powiedział.

Nie jest jednak jasne, ile pieniędzy rodziny faktycznie otrzymają, bo Jones twierdzi, że “nie ma pieniędzy”. Jednocześnie Jones i jego świta przylecieli na proces prywatnym odrzutowcem. Zatrzymali się w wynajętej willi z basenem i kortem tenisowym. Jones wciąż czeka trzeci proces o zniesławienie w związku ze strzelaniną w Sandy Hook, który rozpocznie się w Teksasie jeszcze w tym roku.

Czytaj też: Antyszczepionkowcy zarabiają 12,5 mln USD rocznie na publikacji autorskich biuletynów

Źródło: BBC

Alex Jones zapłaci za swoje kłamstwa prawie miliard dolarów!

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close