Bez kategoriiBiznesowi celebryci

Czy John McAfee został zamordowany? Coraz więcej niewiadomych

NieSamobójstwo Johna McAfee od początku wzbudza wiele wątpliwości. Faktem jest to, że słynny biznesmen od lat przekonywał, że podpadł wielu ważnym oficjelom, którzy czyhają na jego życie. Problem tylko w tym, że sam wielokrotnie przekonywał, że nie chce sobie go odebraa, ale boi się, że w końcu zostanie “wykończony”.

John McAfee został znaleziony w hiszpańskiej celi, w tym samym dniu, w którym ogłoszono jego ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. Był poszukiwany za liczne oszustwa podatkowe, pranie brudnych pieniędzy, a nawet za morderstwo swojego sąsiada w Belize. Od zeszłego roku przebywał w areszcie w Barcelonie, jednak jak przekonywał swoich fanów – jest w dobrym nastroju i “nie ma zamiaru popełniać samobójstwa”.

O swoich odczuciach mówił już w 2019, kiedy wytatuował sobie na ramieniu slogan $Whackd (“wykończony”). Wiele osób odkopało kilka starszych tweetów Johna McAfee, w których przekonywał, że obawia się “wymuszonego samobójstwa”.

John McAfee nie żyje. Popełnił samobójstwo w brazylijskiej celi?

30 listopada 2019 roku John McAfee opublikował tweet, w którym twierdził, że otrzymywał “subtelne wiadomości od urzędników USA”, którzy mieli “zainscenizować jego samobójstwo”. Biznesmen przekazał również, że jeśli kiedykolwiek zostanie udostępniona informacja, że odebrał sobie życie, to będzie zwykły fałsz.

Z tego powodu wielu internautów uważa, że jest to dowód na to, że wiadomość o samobójstwie Johna McAfee jest jedynie przykrywką na działania osób trzecich.

Oliwy do ognia dolała jego żona Janice McAfee, która raptem 20 czerwca napisała, że:

Teraz władze USA są zdeterminowane, aby John zmarł w więzieniu. Chcą z niego zrobić przykład za to, że opowiedział się przeciwko korupcji w ich agencjach rządowych. Media nadal go szkalują, zgodnie ze swoją narracją. Nie mam już nadziei, że kiedykolwiek będzie miał uczciwy proces w Ameryce, ponieważ w Ameryce nie ma już sprawiedliwości.

John McAfee nie żyje. Teorie spiskowe rozlały się po internecie

Na 4chanie pojawiły się informacje, że zaczął działać uśpiony portfel kryptowalutowy $WHACKD, Z portfela o dwuznacznej nazwie “Epstein” zaczęto wysyłać drobne sumy Ethereum do nieznanych adresów. Według internautów portfel należał właśnie do biznesmena.

Ponadto, według tego co mówił John McAfee, do sieci mają w najbliższym czasie trafić dane rządowe. Ma być to aż 31 terabajtów plików, które mają świadczyć o nielegalnych interesach Stanów Zjednoczonych.

Oczywiście wszystko brzmi jak skrajnie pokręcona teoria spiskowa. McAfee równie dobrze mógł popełnić samobójstwo, a jego śmierć jest niczym innym, jak zwykłą tragedią. Niemniej jednak wielu ludzi na wysokich szczeblach władzy w USA mogło otworzyć szampany na wieść o jego śmierci.

Źródło: India Today, Republic World, Centipedation

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close