Doradztwo biznesoweFinanse i ubezpieczenia

Bitcoin stracił TYSIĄCE dolarów na wartości! Bańka pęka?

Jeszcze przed dwoma dniami na rynku Bitcoin, ktoś wypłacił aż 9610 BTC o wartości 603 mln USD. Dzisiaj wartość tej kryptowaluty spadła do 51 tysięcy USD. Czy bańka pęka i ktoś wiedział o tym wcześniej?

Bitcoin odnosił w tym roku ogromne sukcesy. Dzięki zakupowi kryptowaluty przez Elona Muska w kwocie 1,5 mld dolarów, BTC szybko poszybowało w górę do zawrotnych 63 tysięcy dolarów. Ostatnie wejście krypto-giełdy Coinbase, tym bardziej zwiększyło zaufanie do tych środków.

Tymczasem, raptem dwa dni temu anonimowa osoba nagle przeniosła tysiące BTC w ramach blockchaina zasoby warte ponad 600 mln dolarów

Jak informuje portal Bitcoin.pl, anonimowa osoba przeniosła kryptoaktywa z wielu adresów do dwóch portfeli. Dzięki temu inwestor zapłacił jedynie 24 USD prowizji:

Tajemniczy podmiot przeniósł łącznie 9610 BTC o wartości ponad 603 mln USD z wielu adresów do dwóch portfeli. Zapłacił za to zaledwie 24 USD. […] Blockchain.com pokazuje, że portfel, który otrzymał 9000 BTC, ma historię zawierającą 31 transakcji. Obecnie jest na nim wielka fortuna w wysokości aż 62 601 BTC. Drugi portfel, który zebrał łącznie 610 BTC, ma historię zawierającą pojedynczą transakcję.

Załamanie na rynkach kryptowalut?

W ostatnim czasie dochodziło do takich transferów coraz częściej. Co ciekawe, portfele nie są powiązane z żadną ze znanych osobistości, ani organizacją.

Z kolei inna osoba przesunęła aż miliard dolarów w aktywach:

Niestety sama wartość Bitcoin gwałtownie spada, o czym świadczą wykresy:

Źródło: Tranding View, Bitcoin

Duży spadek BTC zaliczył w niedziele o piątej rano, kiedy jej cena spadła o około 10 tysięcy dolarów. Wraz z tą sytuacją doszło do likwidacji pozycji traderskich w kwocie 7,6 miliardów USD. Jak podaje portal Bithub w ciągu 24 godzin zlikwidowano aż 9,76 mld dolarów w kryptowalutach.

Nie tylko BTC spada na łeb, na szyję. XRP i Litecoin również tracą na wartości już około 20 procent.

Dogecoin jest warty niemal 40 centów! Elon Musk wniebowzięty, a Robinhood blokuje!

Zaskoczeniem może być Dogecoin, który wczoraj (17.04) stracił na wartości z ok. 40 centów, do 22 centów. Obecnie jego pozycja wynosi ok. 30 centów i się stabilizuje. To wzrost około 500% w porównaniu z zeszłym tygodniem.

Aktualizacja 10:30:

Bardzo prawdopodobne, że spadek wartości BTC i innych wartości wynika z plotek, że Departament Stanu USA zamierza uderzyć w rynek kryptowalut. Według doniesień ma być to spowodowane licznymi dowodami na malwersacje i pranie brudnych pieniędzy przez szereg instytucji finansowych. O sprawie poinformował portal FXHedge:

Departament Stanu USA już wcześniej starał się ingerować w rynek kryptowalut. Jak informuje portal Bitcoin,pl, miało to miejsce już w marcu 2020, kiedy:

[…] agencja ukarała dwóch obywateli Chin i oskarżyła ich o pranie skradzionej kryptowaluty w imieniu Lazarus – grupy, którą FBI określiło jako sponsorowaną przez państwo północnokoreańską organizację hakerską.

Bitcoin powoli powraca do wcześniejszej wartości, ale zawirowania na giełdzie kryptowalut są widoczne gołym okiem. Być może jest to pewna zapowiedź zmian, które mogą zaniepokoić niektórych inwestorów.

Źródło: Bithub.pl, Bitcoin.pl, MarketWatch, Bitcoin.pl (2)

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close