Kultura i sztukaMediaPolitykaPolskaPrawoTechnologie

Kanał Jaszczura i Ludwiczka zbanowany przez YouTube

Kanał Jaszczura i Ludwiczka usunięty

Kanał YouTube najpopularniejszych politycznych patostreamerów, Wojciecha “Jaszczura” Olszańskiego ps. Aleksander Jabłonowski, oraz Marcina “Ludwiczka” Osadowskiego został zbanowany. Jak poinformował na swoim Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, kanał Jaszczura i Ludwiczka został usunięty po tym, jak patostreamer Olszański na jednym ze swoich filmów wydał polecenie zabicia człowieka, a konkretnie ukraińskiego dziennikarza i aktywisty Igora Isajewa.

Jak informuje portal Wirtualne Media, aktywista Igor Isajew w rozmowie z „Gazetą Stołeczną” stwierdził, że zgłosił nagranie YouTube’owi, ale nie dostał odpowiedzi. Jednak już we wtorek Marcin Celiński, redaktor naczelny Resetu Obywatelskiego, poinformował, że kanał Jaszczura i Ludwiczka został usunięty z YouTube.

To jednak nie koniec kłopotów patostreamera. OMZRiK poinformował, że po złożeniu zawiadomienia, Prokuratura Rejonowa w Kaliszu postawiła Olszańskiemu zarzuty związane z zaatakowaniem i naruszeniem nietykalności cielesnej białoruskiego opozycjonisty, protestującego przeciwko reżimom Łukaszenki i Putina. Jak dodano, obecnie prokuratury w całej Polsce prowadzą już ponad 30 postępowań karnych przeciwko “Jaszczurowi” i jego organizacji Rodacy Kamraci.

Te dodatkowe zarzuty mogą oznaczać, że Olszański, który liczył na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu – może dostać wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności i trafić jednak do zakładu karnego.

– zaznaczył ośrodek.

Czytaj też: Dwie “kamratki” chciały wlecieć do Polski na Dowód Osobisty Suwerena

Jaszczur, Rosja i Konfederacja

Wojciech “Jaszczur” Olszański to prorosyjski patostreamer, antysemita, homofob i foliarz. “Jaszczur” opowiada się za sojuszem z putinowską Rosją, nie wierzy w istnienie COVID i uważa, że największym wrogiem Polski są Stany Zjednoczone. Na swoich filmach obraził już chyba każdego i prościej byłoby wymienić, kto nie stał się obiektem jego ataku.

Olszański prowadzi swój patostream z Marcinem “Ludwiczkiem” Osadowskim, który był związany ze środowiskiem Janusza Korwin-Mikkiego. W kręgach krakowskich był znany jako “kamerzysta Korwina” i wierny przyjaciel posła Konrada Berkowicza. Rok temu wyszło na jaw, że para patostreamerów nagrywała swoje programy z dawnego domu Janusz Korwin-Mikkego. Lider Konfederacji potwierdził to w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Poinformował, że nagrania mają miejsce w ponadstuletniej willi Benkówka w Józefowie, będącej przykładem stylu świdermajer. Obecnie właścicielami nieruchomości są jego dzieci Zuzanna i Kacper Korwin-Mikke.

W 2021 Wojciech Olszański, Marcin Osadowski i Piotr Rybak, z okazji święta niepodległości, zorganizowali marsz w Kaliszu. Podczas tego wydarzenia doszło do spalenia tekstu kopii przywileju kaliskiego (wydany w 1264 roku przywilej dla Żydów, gwarantował m.in. istnienie sądów żydowskich) oraz były wykrzykiwane hasła antysemickie. Organizatorzy marszu zostali zatrzymani przez policję, ale sąd w Kaliszu wskutek wniosku obrońcy, wypuścił Olszańskiego i Osadowskiego po zapłaceniu przez nich kaucji.

Rok później Olszański podczas manifestacji antyszczepionkowców w Bydgoszczy nawoływał do zabicia posłów. Poseł Platformy Obywatelskiej, Paweł Olszewski, złożył doniesienie do prokuratury, a patostreamerzy zostali aresztowani przez policję. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy uchylił jednak areszt tymczasowy “Jaszczura” i zastosował wobec niego dozór policyjny. W obronie patostreamerów stawał poseł Konfederacji Grzegorz Braun, który również jest znany ze swojego antysemityzmu, czy głoszenia teorii spiskowych na temat szczepionek.

Czytaj też: Antyszczepionkowcy zarabiają 12,5 mln USD rocznie na publikacji autorskich biuletynów

Źródło: Wirtualne Media

Wojciech O. trafi do paki na 5 lat? Grzegorz Braun chciał go ratować

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close