GospodarkaPaństwoPolitykaRynek pracy

Minister finansów wyjawił, czy będą podwyżki podatków. I jak tu spać spokojnie?

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński wypowiedział się w kwestii wprowadzenia ewentualnych podatków.

Czy rząd znany z zamiłowania do powiększania budżetu państwa kosztem kieszeni zwykłych Polaków w końcu przystopuje? Szacuje się, że od początku sprawowania władzy PiS wprowadził lub podwyższył ponad 40 podatków.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 15 marca minister finansów Tadeusz Kościński odpowiedział na pytanie, czy rząd zamierza w najbliższym czasie podnosić podatki:

Oczywiście, pracujemy nad tym, by wyrównywać podatki, by byłe sprawiedliwe i pracujemy nad uszczelnianiem. Nie ma planów, by podwyższyć podatek CIT, VAT i PIT. Nie pracujemy nad tym.

Oświadczył również, że obóz rządzący nie ma planów wprowadzenia jednolitego podatku przychodowego dla spółek kapitałowych. Wciąż trwają jednak prace nad ustawą dotyczącą tzw. podatku od mediów.

Czy uspokajają Was takie deklaracje? Przypomnijmy tylko, że w 2021 roku Zjednoczona Prawica zaserwowała polskiemu społeczeństwu m.in. podatek cukrowy, podatek od alkoholu w małych butelkach (tzw. małpek), opłatę mocową, opłatę przekształceniową OFE czy podwyższkę podatku od nieruchomości.

Źródło: money.pl, podatki.gazetaprawna.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close