PaństwoPolitykaPolska

Żona Andruszkiewicza została prezesem zarządu państwowej fundacji. Zarobi setki tysięcy złotych

Nowa praca żony wiceministra

Kamila Andruszkiewicz, żona wiceministra cyfryzacji, została mianowana prezesem jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Roczne wynagrodzenie zarządu wynosi 175 tysięcy złotych, a skoro w zarządzie jest sama to tylko ona zarobi te pieniądze.

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu powstała na początku ubiegłego roku. Według statutu zajmuje się między innymi promocją społecznej odpowiedzialności biznesu, oraz pomocą ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych oraz osobom poszkodowanym podczas pracy w przemyśle. Do tej pory fundacji przewodniczyła Agnieszka Wasilewska.

W radzie fundacji zasiada również Edyta Żyła. To bliska współpracowniczka Zbigniewa Ziobry w latach 2005-2007. W 2018 r. została dyrektorem Departamentu Marketingu w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie. Żyła w 2007 roku zasłynęła jako “anonimowa” autorka wpisów wychwalających Patrycję Kotecką (dziś żona Ziobry) na forum jednej z gazet.

Kompetencje? Żona wiceministra

Sam Adam Andruszkiewicz polityczną karierę zaczynał jako działacz Młodzieży Wszechpolskiej. W 2015 r. otrzymał pierwsze miejsce na liście wyborczej ruchu Pawła Kukiza w okręgu podlaskim i zdobył wtedy mandat poselski.

W listopadzie 2017 r. poinformował, że odchodzi z Kukiz’15 i dołącza do koła poselskiego Wolni i Solidarni, kierowanego przez Kornela Morawieckiego. Pod koniec 2018 r. premier Mateusz Morawiecki mianował go wiceministrem cyfryzacji. W 2019 r. Andruszkiewicz uzyskał poselską reelekcję z listy PiS na Podlasiu.

Nominacja żony wiceministra wywołała ogromne oburzenie internautów.

Kamila Andruszkiewicz jest żoną wiceministra cyfryzacji, Adama Andruszkiewicza. Z politykiem pobrała się w listopadzie w 2019 r.

Jest absolwentką filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jakie kompetencje sprawiły, że została prezesem zarządu państwowej fundacji? Nie wiemy, ale się domyślamy.

Źródło: Onet

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close