Biznesowi celebryciKultura i sztukaMarketingMediaTechnologie
Gorące newsy

Elon Musk zbanował Kanye Westa na Twitterze za wpis ze swastyką

Elon Musk zbanował Kanye Westa za kolejne antysemickie wpisy i swastyki. Wcześniej w wywiadzie dla foliarza Alexa Jonesa, West chwalił nazistowskiego przywódcę Adolfa Hitlera. Platforma Parler, którą chciał kupić rapera, potwierdziła, że do sprzedaży już nie dojdzie. Najwyraźniej odklejka Westa to za wiele nawet dla Muska i trumpistów.

Elon Musk zbanował Kanye Westa

Kanye West został ponownie zbanowany na Twitterze i oskarżony o “podżeganie do przemocy” za obraźliwe tweety, zaledwie miesiąc po tym, jak jego konto zostało przywrócone. Nowy właściciel Twittera, Elon Musk zbanował Kanye Westa za serię antysemickich tweetów, w tym za grafikę przedstawiającą nazistowską swastykę wkomponowaną w żydowską Gwiazdę Dawida. Musk zatweetował, że West “naruszył zasadę przeciwko podżeganiu do przemocy”.

Konto zostanie zawieszone.

– napisał Musk we wpisie na Twitterze.

W październiku West został zablokowany na Twitterze i Instagramie po zamieszczeniu antysemickich treści. Obie platformy usunęły posty Westa – które oskarżały rapera Diddy’ego o bycie kontrolowanym przez Żydów – mówiąc, że gwiazdor naruszył polityki dotyczące mowy nienawiści. W marcu West został również zawieszony na Instagramie na 24 godziny po użyciu rasistowskiej obelgi w odniesieniu do komika Trevora Noah.

Podczas czwartkowego wywiadu z amerykańskim teoretykiem spiskowym Alexem Jonesem, z twarzą zakrytą maską, West chwalił nazistowskiego przywódcę Adolfa Hitlera i narzekał na grzech, pornografię i diabła.

Najnowszy ban na Twitterze pojawił się kilka godzin po tym, jak prawicowa platforma mediów społecznościowych Parler przekazała, że West nie może już kupić firmy. Parler, który jest znacznie mniejszą platformą, jest popularny wśród konserwatystów, zwolenników Donalda Trumpa i skrajnej prawicy. Platforma stylizuje się na alternatywę dla platform głównego nurtu. Najwyraźniej jednak odklejka Westa to za wiele nawet dla trumpistów.

 

Czytaj też: Rodzina George’a Floyda pozywa Westa na ćwierć miliarda dolarów

Elon Musk zapewni amnestię dla zbanowanych

Zaledwie tydzień temu Elon Musk przekazał, że Twitter zapewni “ogólną amnestię” dla niektórych zablokowanych kont. Miliarder wcześniej uruchomił ankietę, w której zapytał użytkowników, czy konta, które “nie złamały prawa lub nie zaangażowały się w egregoryczny spam” powinny zostać wpuszczone z powrotem na platformę. Ponad 3,1 mln użytkowników Twittera odpowiedziało na ankietę, a 72,4% z nich zagłosowało na “Tak”.

Ludzie przemówili. Amnestia zaczyna się w przyszłym tygodniu.

— napisał później Musk, który ma 118,7 mln obserwujących na platformie.

Użył też łacińskiej frazy, która tłumaczy się na “głos ludu jest głosem Boga”. Miliarder nie podał jednak szczegółów, jak będzie przebiegał proces amnestii. Wcześniej przywrócił konto Donalda Trumpa, po wcześniejszym przeprowadzeniu ankiety na ten temat. Jednak były prezydent USA nie jest zainteresowany powrotem na Twittera i stwierdził, że “nie widzi ku temu powodów”. Jego konto na Twitterze zostało zawieszone w 2021 roku z powodu ryzyka podżegania do przemocy, po tym jak jego zwolennicy zaatakowali Kapitol USA.

 

Czytaj też: Czy Elon Musk wspiera Ukrainę? Sprawa jest skomplikowana

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close