GastronomiaHandelPolskaWarszawa

Kaufland przejął kolejne markety po Tesco

Kaufland otworzy trzy sklepy w największych miastach Polski – w Warszawie, Krakowie oraz w Gdańsku, podała sieć. Są to lokalizacje, w których dotychczas funkcjonowały sklepy Tesco.

W 2020 roku planujemy kontynuować działania mające na celu utrzymanie pozycji wiodącego uczestnika polskiego rynku handlu detalicznego. W pierwszym kwartale tego roku, poza otwarciami marketów przejętych od Tesco sieć Kaufland powiększy się również o nowo powstające obiekty w Częstochowie, Piastowie oraz Zawierciu. Planujemy jednocześnie dalszy rozwój w innych miastach Polski. Czekamy także na pozytywne rozpatrzenie kolejnych wniosków przez UOKiK – powiedziała członek zarządu i szef departamentu obszary centralne w Kaufland Polska Ewelina Jarosińska

W Warszawie nowy sklep zostanie otwarty przy ulicy Stalowej 60/64, w Krakowie – Wielickiej 259, a w Gdańsku – Cienistej 30. Wcześniej w tych lokalizacjach mieściły się markety sieci Tesco. Wszystkie obiekty zostały już poddane “rebrandingowi”, wymianie elementów technicznych i marketingowych jak również zatowarowaniu. Wszystko w trosce o klientów, by mogli odczuć najwyższą jakość, jaką oferuje Kaufland, już od pierwszego dnia funkcjonowania sklepów. Sieć Kaufland planuje także dalszy rozwój – zarówno w obszarze nowych otwarć, jak i modernizacji funkcjonujących marketów. 

Wraz z trzema nowymi placówkami sieć Kaufland będzie posiadała już 216 sklepów w całej Polsce.

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada około 1 200 sklepów i zatrudnia niemal 150 000 pracowników. W Polsce sieć posiada 216 marketów i zatrudnia około 16 000 pracowników.

Źródło: IBSNews

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close