MarketingMediaPolskaŚwiatTechnologie

CD Projekt zmienia plany promocyjne przez zamieszki w USA

“Night City Wire”, wydarzenie promujące “Cyberpunk 2077”, zostało przełożone z powodu obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych – poinformował CD Projekt.

Zdecydowaliśmy o przełożeniu “Night City Wire” na 25 czerwca. Wciąż nie możemy się doczekać, by podzielić się z wami nowymi informacjami dotyczącymi “Cyberpunka 2077“, ale obecnie trwają dużo ważniejsze dyskusje i chcemy by były one usłyszane. Całym sercem stoimy przeciw rasizmowi, nietolerancji i przemocy. Black Lives Matter – mogliśmy wczoraj przeczytać na twitterowym koncie gry “Cyberpunk 2077“. Ostatnie słowa wprost nawiązują do obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych, gdzie trwają uliczne protesty i zamieszki po zabójstwie przez policję George’a Floyda.

Pierwotnie “Night City Wire” planowano na 11 czerwca. CD Projekt w ramach wydarzenia miał promować swoją najnowszą grę – “Cyberpunk 2077“. Gracze i inwestorzy liczyli na kolejne nowe informacje dotyczące gry, premiera zbliża się bowiem nieubłaganie. CD Projekt “Cyberpunka 2077” chce bowiem wypuścić 17 września. To drugi termin, pierwotnie gra miała się bowiem pojawić w kwietniu.

Data “Night City Wire” nie była przypadkowa. Środek czerwca to w normalnych warunkach dla gamingu jeden z najgorętszych okresów w roku. Wszystko przez największe branżowe targi E3. To tam w ubiegłym roku inwestorzy zobaczyli między innymi premierę zwiastunu “Cyberpunka“, a na scenie szalał Keanu Reeves. E3 w procesie promowania “Cyberpunka” odgrywało więc wielką rolę, problem, że przez koronawirusa w tym roku targi się nie odbędą. Stąd pomysł na “Night City Wire“.

W związku z przełożeniem “Night City Wire” pierwszym istotnym wydarzeniem w kalendarium graczy i inwestorów czekających na “Cyberpunka” staną się dziennikarskie testy gry, które mają trwać od 18 czerwca.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close