PaństwoPolityka

Olbrzymi majątek Premiera! Ponad 5 milionów złotych oszczędności

Mateusz Morawiecki najbogatszym szefem rządu w historii.

Mateusz Morawiecki ponownie staje na czele nowego rządu PiS, zaprzysiężonego w Pałacu Prezydenckim. Morawiecki, który po raz pierwszy został premierem w 2017 roku, jest najbogatszym szefem rządu w polskiej historii.

Z dostępnego na stronie KPRM oświadczenia za 2018 rok wynika, że Mateusz Morawiecki posiada dom o powierzchni 150 metrów kw., położony na działce o powierzchni ok. 0,46 ha wraz zabudowaniami gospodarczymi i zabudowaniami letniskowymi.

W skład majątku szefa rządu wchodzi również mieszkanie o powierzchni ponad 72 metrów kw. wraz z meblami i sprzętem o wartości około miliona złotych.

Premier zadeklarował również posiadanie połowy własności szeregówki o powierzchni 180 metrów kw. położonej na działce ok. 400 metrów kw. oraz działki rolnej o powierzchni ok. 2 ha

5 milionów 380 tysięcy złotych, to natomiast środki pieniężne, które zgromadził Premier.
Nie posiada oszczędności w walucie obcej, ani papierów wartościowych, jednakże posiada uprawnienia do akcji banku Santander, którym kiedyś kierował, w liczbie 3857.
Są one określono kwotowo w wysokości do 350 000 zł.
Szef rządu zaznaczył, że jeśli zaistnieje niezależna od niego decyzja w sprawie materializacji środków z posiadanych akcji banku, wówczas powstrzyma się od realizacji tych uprawnień.

Fot. KPRM

Źródło: BI Polska

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close