GospodarkaPaństwoPolskaTechnologieTelekomunikacja

Orange chce sprzedać połowę swoich światłowodów?

Orange SA rozważa sprzedaż do 50 procent udziałów w swojej sieci światłowodowej w Polsce – donosi Bloomberg. Transakcja miałaby opiewać na około miliard euro.

Jak informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródła, francuska firma współpracuje z doradcami z Lazard Ltd. w sprawie sprzedaży części sieci kontrolowanej przez Orange Polska. Jak podkreśla agencja, rozmowy są w trakcie i nic w tej sprawie nie jest przesądzone.

Bloomberg przypomina, że rok temu Orange zapowiedziało, że zechce osiągnąć większe korzyści ze swojej infrastruktury telekomunikacyjnej, sprzedając instalacje światłowodowe i telefonii komórkowej. Orange nadal chce kontrolować te przedsięwzięcia, jednak może odsprzedać ich część na przykład funduszom inwestycyjnym, które obecnie mocno zainteresowane są infrastrukturą telekomunikacyjną.

Już w trakcie czwartkowej sesji akcje Orange Polska zyskały blisko 10 procent. W piątek rano kurs kontynuował wzrost, o kolejnych 6 procent. Wycena na poziomie 7,63 zł za akcję jest najwyższa od początku pandemicznych zawirowań na polskiej giełdzie.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close