Kultura i sztukaPolskaTechnologie

Pomimo pandemii koronawirusa Helios otwiera nowe kina!

Helios w czwartek otworzył w Żorach nowe kino. Do końca roku planuje jeszcze otwarcie multipleksu w Opolu. Pandemia odbija się na wynikach finansowych, ale póki co firma nie wstrzymuje najbardziej zaawansowanych projektów.

Helios w czwartek otworzył swoje kino numer 50. Znajduje się ono w Galerii Wiślanka w Żorach. Przy okazji przedstawiciele spółki podtrzymali plany otwarcia multipleksu w Opolu. Dojdzie do tego jeszcze przed końcem roku.

Otwarcie 50. kina to nasz ogromny sukces, szczególnie w obecnej sytuacji. Bardzo się cieszymy, że wciąż rośniemy na polskim rynku kinowym. Pomimo wielu ograniczeń związanych z walką z pandemią kina Helios w całej Polsce sprawnie działają, oferując premierowe seanse i różnorodne projekty specjalne – podkreśla – komentuje prezes Tomasz Jagiełło.

Niewstrzymywanie nowych otwarć wpisuje się we wcześniejsze zapowiedzi. Przedstawiciele zarządu Agory, czyli właściciela sieci kin Helios, zapewniali, że nie ma planów zamykania kin ze względu na pandemię.

Obecnie frekwencja w kinach waha się w okolicach 50 proc. tej z zeszłego roku. Wszystko zależy, oczywiście, od rozwoju sytuacji w Polsce i obostrzeń wprowadzanych w związku z pandemią. Spodziewamy się powrotu frekwencji do poziomu z 2019 roku w 2022 roku – mówiła niedawno członek zarządu Grupy Agora Anna Kryńska-Godlewska podczas czatu inwestorskiego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).

Według niej, brak filmów amerykańskich z pewnością nie pomoże w odbudowie wyników frekwencyjnych. Przekonywała jednak, że jest dość bogaty repertuar polskich produkcji.

Otwarcie dwóch kin na koniec roku wynikało z faktu dużego zaawansowania obu inwestycji. Kryńska-Godlewska przyznała jednak, że pandemia spowodowała wstrzymanie większości inwestycji związanych z rozwojem sieci kin przez Helios.

Spółka koncentruje się obecnie na prowadzeniu działalności operacyjnej. Większość inwestycji na tym etapie jest wstrzymana. Dalsze decyzje będą podejmowane po zakończeniu pandemii – wskazała.

W skutek zamknięcia kin w Polsce od marca do początku czerwca przychody ze sprzedaży biletów do kin sieci Helios zmniejszyły się w w drugim kwartale o 99,7 proc. w porównaniu z wynikami z poprzedniego roku.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close