PaństwoPolskaŚwiatTransportZdrowie i medycyna

Ostatni dzień “Lotu do domu”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomniało na Twitterze, że niedziela 5 kwietnia to ostatni dzień akcji “Lot do Domu”. Dzisiaj ma przylecieć do kraju siedem samolotów z europejskich lotnisk – między innymi Saint Helier na wyspie Jersey, Pragi czy Sztokholmu.

W niedzielę zaplanowano loty z Bergen (Norwegia), Dublina (Irlandia), (Wielka Brytania), Londynu i Saint Helier na wyspie Jersey (Wielka Brytania), Pragi (Czechy), Sztokholmu (Szwecja) i Zurychu (Szwajcaria).

Operacja “Lot do Domu” trwała od 15 marca. Jej celem było umożliwienie powrotu do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom w związku ze światową pandemią koronawirusa. W jej ramach organizowane były rejsy czarterowe z różnych regionów świata.

Jak informował minister szef KPRM Michał Dworczyk, akcja zakończy się w niedzielę. Jednak pojedyncze loty na mniejszą skalę będą się nadal odbywały.

Za powrót do Polski podróżujący płacili zryczałtowaną stawkę. Od 400 do 800 złotych w granicach Europy i 1600-2400 złotych za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca LOT-owi polski rząd.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close