Bez kategorii

Polski Ład powodem nieporozumienia w Porozumieniu. Odchodzi wiceprezes

Polski Ład nie przypadł do gustu wszystkich członkom rządu. W szczególności nie przypadł członkom Porozumienia Jarosława Gowina, którzy głośno sprzeciwiali się nowym podatkom i utrudnieniom dla prowadzących działalności gospodarcze. Wojciech Maksymowicz i wiceprezes partii Robert Anacki, złożyli dzisiaj wypowiedzenia z ugrupowania.

Robert Anacki w ostatnim czasie nie ukrywał swojej niechęci do “Polskiego Ładu”, czyli największego rządowego planu inwestycyjnego i modernizującego Polskę. Strategia całkowicie zmieni system podatkowy, wprowadzi nowe udogodnienia (jak na przykład dom 70 m2).

Anacki, choć nie jest posłem, to aktywnie włączał się w krytykę nowego planu Mateusza Morawieckiego. Sprawa dotyczyła między innymi wielu utrudnień dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą w kraju, a także wielu podatkom, które mogą utrudnić funkcjonowanie na rynku.

Polski Ład: Polacy za wyższymi podatkami dla zamożniejszych

Polski Ład krytykowany przez wiceprezesa Porozumienia

Skutkiem tego była jego decyzja o rozstaniu się z klubem Jarosława Gowina. Na ten sam wniosek zdecydował się poseł Wojciech Maksymowicz, które w połowie kwietnia ogłosił, że odchodzi z klubu PiS.

Inflacja w Polsce pow. 5%! Druga największa w UE

Robert Anacki to gorzowski radny, który piastował urząd wiceprezesa Porozumienia. Odszedł z klubu PiS w marcu bieżącego roku. Wcześniej był wiceprezesem partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego.

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close