MediaPaństwoPolskaŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Telewizja Polska uruchomi w przyszłym roku nowy kanał TVP World

TVP World w przyszłym roku

Telewizja Polska zamierza w przyszłym roku uruchomić anglojęzyczny kanał o roboczej nazwie TVP World. W spółce prace nad nim nadzoruje członek zarządu Mateusz Matyszkowicz. Jak podkreśla Jacek Kurski, kanał ma być skierowany dla Polonii, która już nie mówi w języku polskim, ale nadal chce być związana z naszym krajem. TVP World będzie całodobowo nadawał w języku angielskim, pokazując za granicą Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią.

Będziemy bardziej szczegółowo opowiadać światu, w języku najbardziej dzisiaj w świecie uniwersalnym, co się dzieje w całym regionie, nie tylko w Polsce, ale w całym regionie. Myślę, że jesteśmy lepszymi specjalistami od rozumienia tego, co się dzieje w regionie od wielu innych narodów europejskich.

– stwierdził sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jarosław Sellin.

Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl, póki co nie ma ani dokładnego terminu, ani bliższych szczegółów dotyczących startu nowego kanału. Niewykluczone, że ruszy już w pierwszym półroczu 2021 roku.

TVP podpisało nową umowę z Episkopatem. Codziennie transmisja Mszy Świętej i Koronki

TVP World zamiast Poland In

TVP World ma zastąpić projekt Poland In. Pod koniec września br. Telewizja Polska ogłosiła przetarg na zakup urządzeń do rozbudowy zespołu emisyjnego kanału Poland IN o możliwość realizacji transmisji live. Według informacji portalu ma to być zapowiedzią rozwoju tego kanału, który obecnie działa w formule internetowej, ale w planach jest też poszerzenie oferty obcojęzycznej.

Uruchomienie 24-godzinnego anglojęzycznego programu o nazwie Poland24 zaplanowano wstępnie na 2018 rok. Stacja miała rozpocząć nadawanie w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Plany zakładały wówczas, że studio lub siedziba tego projektu będzie umiejscowiona poza Polską, a rozważany był Londyn.

Ostatecznie jednak 11 listopada 2018 roku TVP uruchomiła Poland In, anglojęzyczny kanał, który w całości nadawany jest w internecie. Streaming dostępny jest na całym świecie, poza Ameryką Północną.  Kanał prezentuje polski punkt widzenia na sprawy międzynarodowe, promować ma polską gospodarkę, ekonomię, kulturę, wartości i tradycje. Dzięki TVP World przekaz trafi na cały świat.

We wrześniu zeszłego roku wystartował kanał TVP Wilno, który emitowany jest na Wileńszczyźnie, w rejonach święciańskim, solecznickim i wileńskim. Skierowany jest do Polaków zainteresowanych historią, kulturą i aktualnymi wydarzeniami. Prace nad uruchomieniem nowego kanału Telewizji Polskiej trwały od początku ub. roku. Z kolei w sierpniu br. ruszył kanał TVP Info ruszył z codziennym pasmem informacyjnych, przygotowywanych z myślą o widzach w USA i Kanadzie.

Źródło: WirtualneMedia

TVP ujawniła ile zarabiają jej pracownicy. Gdyby nie państwowa kroplówka, byliby na minusie?

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close