Kultura i sztukaMarketingMediaNaukaPaństwoŚwiatZdrowie i medycyna

Lekarze i eksperci reagują na antyszczepionkowe szuryzmy Nicki Minaj

Nicki Minaj powtarza antyszczepionkowe bzdury…

Raperka Nicki Minaj została skrytykowana przez ministra zdrowia Trynidadu i Tobago za tweet, w którym powiedziała, że ​​przyjaciel jej kuzyna w kraju został bezpłodny przez szczepionkę na Covid. Tweet twierdził również, że przyjaciel miał spuchnięte jądra. Wypowiedź raperki wywołała sprzeciw ekspertów ds. zdrowia na całym świecie, którzy są zaniepokojeni dezinformacją o szczepionkach.

Minister Terrence Dyalsingh powiedział, że „fałszywe” stanowisko raperki zmarnowało czas jego departamentu. Powiedział, że jego zespół spędził cały wtorek na sprawdzaniu, aby „upewnić się, że to, co twierdzi Nicki Minaj, jest prawdą lub fałszem”. Deyalsingh powiedział, że jego wydział nie odnotował ani jednego zarejestrowanego przypadku spuchnięcia jąder z powodu szczepionki na Trynidadzie i Tobago lub „w innych miejscach na świecie”.

Niestety zmarnowaliśmy wczoraj tak dużo czasu, analizując to fałszywe twierdzenie.

– powiedział.

Tweet został również skrytykowany przez dyrektora medycznego Anglii Chrisa Whitty’ego, który powiedział, że Nicki Minaj powinna się “wstydzić”.

Istnieje wiele mitów, które krążą wokół, z których niektóre są po prostu absurdalne, a niektóre wyraźnie mają na celu przestraszenie. Tak się składa, że ten tweet ​​jest jednym z nich. To nieprawda.

– stwierdził.

Amerykański ekspert ds. chorób zakaźnych Anthony Fauci powiedział, że raperka powinien “zastanowić się dwa razy nad rozpowszechnianiem informacji, które tak naprawdę nie mają podstaw”.

Kim Kardashian krytykowana za reklamę nieprzetestowanej kryptowaluty

… i nie ma sobie nic do zarzucenia

Cała sprawa może wydawać się śmieszna, ale bynajmniej taka nie jest. Twitterowe konto Nicki Minaj jest obserwowane przez 22,7 mln użytkowników, a fałszywy tweet został polubiony i podany dalej setki tysięcy razy. Fałszywa wiadomość na temat szczepionek dotarła więc do tysięcy, jak nie milionów osób.

Co ciekawe, na początku tego tygodnia Nicki Minaj powiedziała, że ​​postanowiła nie szczepić się na galę Met Gala i zaszczepi się, gdy przeprowadzi wystarczająco dużo badań. Później powiedziała jednak swoim zwolennikom, że zaszczepi się, aby móc koncertować.

Nie tylko lekarze przejęli się skutkami bzdur, głoszonych przez Nicki Minaj. Gwiazda, która zaliczana jest do najbardziej wpływowych postaci amerykańskiego show-biznesu, ogłosiła na Twitterze, iż dostała zaproszenie do Białego Domu, by wraz ze specjalistami – m.in. wspomnianym dr Faucim oraz naczelnym lekarzem rządu USA – przedyskutować kwestie związane z bezpieczeństwem szczepionek na koronawirusa.

Myślę, że to krok we właściwym kierunku. Tak, pójdę tam. Będę ubrana cała na różowo, jak Legalna Blondynka, by wiedzieli, że nie żartuję. Będę zadawała pytania w imieniu ludzi, których wyśmiano za to, że są po prostu ludźmi.

– zapowiedziała triumfalnie NIcki Minaj.

Ręce opadają…

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close