Biznesowi celebryciMediaSportTechnologieTelekomunikacja

Kanał Sportowy zbanowany na Youtube. Jednak nie na długo

Kanał Sportowy, czyli jedno z najpopularniejszych miejsc na polskim Youtube, zostało skasowane. Projekt Krzysztofa Stanowskiego, Mateusza Borka, Michała Pola i Tomasza Smokowskiego cieszył się ogromną popularnością. Po kilku godzinach kanał wrócił na serwis. Jaki był jednak powód tej sytuacji?

Kanał Sportowy usunięty z Youtube, a potem przywrócony. Co tam się wydarzyło?

Jak wynika z informacji podanych przez serwis, Kanał Sportowy został usunięty z Youtube z powodu licznych zgłoszeń złamania regulaminu portalu. Kiedy internauci wchodzili na profil kanału, otrzymywali informację, że:

To konto zostało zamknięte z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube, które dotyczą spamu, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd, lub innych naruszeń Warunków korzystania z usługi.

Maja Staśko i Malina Błańska wyśmiane przez Krzysztofa Stanowskiego xD

Twórcy poinformowali, że sprawdzają sytuację i są w kontakcie z moderatorami serwisu:

Otrzymujemy liczne zapytania i chcemy udzielić właściwych odpowiedzi. Wyjaśniamy sprawę. Wrócimy do Was z odpowiednimi informacjami! […]

To jeszcze nie jest nasz koniec. Pracujemy. Dziękujemy za Wasze liczne wiadomości pełne wsparcia.

Kanał Sportowy
Źródło: Kanał Sportowy Twitter
Tuż po godzinie osiemnastej Michał Pol poinformował, że Kanał Sportowy wrócił na Youtube:

Cała sprawa daje mocno do myślenia co do przyszłości. Przy okazji reakcji dobrze było zobaczyć, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Kanał Sportowy
Źródło: Michał Pol Twitter
Oficjalny profil także poinformował internautów o odwieszeniu kanału.
Kanał Sportowy
Źródło: KS Twitter
Jak jednak informuje portal Wirtualne Media to nie pierwsza sytuacja, w której popularni twórcy byli banowani na Youtube. Na przykład jakiś czas temu na Kanale Sportowym Extra pojawiały się treści, które “nie były zgodne z polityką serwisu”. Wówczas otrzymali karę 7-dniowego zakazu publikacji. Jakie? Tego już nie ujawniono.
Źródło: Monika Jaruzelska Twitter

Dlaczego Kanał Sportowy został usunięty z Youtube?

Na to pytanie niestety nie ma na razie jasnej odpowiedzi. Prawdopodobnie jednak może być to robota trolli internetowych, którzy masowo zaczęli zgłaszać treści kanału, przez co algorytmy Youtube automatycznie usunęły profil.

Krzysztof Stanowski wulgarnie do dziennikarki: “Uwaga, notuj idiotko”

Z drugiej strony problemem mógł być również bezkompromisowy język Krzysztofa Stanowskiego, który wielokrotnie wywoływał liczne kontrowersje.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close