Business lifestyleGospodarkaHandelInwestycjeMediaŚwiatTechnologie

Bitcoin wart ponad 67 tys. dolarów! Nowojorska giełda przyjęła BTC

Bitcoin osiągnął ATH, czyli najwyższą swoją cenę w historii. W chwili pisania tego artykułu jego wartość oscylowała wokół 67 tysięcy dolarów, czyli około 264 tysięcy złotych. Wirtualne złoto ciągle pnie się w górę, a według specjalistów, jego cena może osiągnąć nawet 100 tysięcy dolarów. Na dodatek nowojorska giełda przyjęła BTC, co jeszcze bardziej zwiększyło jej atrakcyjność wśród inwestorów.

Bitcoin osiąga rekordowe ATH. To jednak nie koniec dobrych wieści

Bitcoin staje się coraz popularniejszy, dzięki czemu jego wartość nieprzerwanie rośnie. Staje się to pomimo nieprzerwanych gróźb ze strony chińskiego rządu, który wielokrotnie “banował kryptowaluty“. Tym samym rząd Państwa Środka niejednokrotnie doprowadzał do szewskiej pasji tamtejszych górników kryptowalutowych.

Zobacz więcej: Hongkong ograniczy inwestowanie w kryptowaluty. Rząd idzie drogą Chin

Tymczasem jak się okazuje, wartość Bitcoina przekroczyła 67 tysięcy dolarów, dzięki czemu BTC osiągnął swoją historycznie wysoką wartość.

To także wynik kilku składowych, które na siebie się nałożyły. Pierwszą z nich jest uznanie tej kryptowaluty przez nowojorską giełdę, do którego doszło 19 października. Dzięki temu można inwestowanie w Bitcoina stało się możliwe dla osób posiadających zwykłe konta maklerskie.

New York Post podaje, że amerykański dostawca produktów giełdowych ProShares udostępnił tę możliwość swoim inwestorom. Dyrektor generalny spółki potwierdził również, że obecny rok stanie się “kamieniem milowym” w popularyzacji Bitcoina wśród regularnych graczy giełdowych.

Informacja ta jest na tyle istotna, ponieważ od wielu lat tradycyjne spółki finansowe były zainteresowane uzyskaniem pozwolenia na uruchomienie tak zwanego Bitcoin ETF (funduszu inwestycyjnego) w USA. Do tej pory wnioski tego typu były odrzucane, lub opóźniane w nieskończoność.

Zobacz również: PiS wykończy fotowoltaikę w Polsce? Rozwiązaniem jest kopanie Bitcoina

Tym samym popularyzacja, a tym samym zwiększanie się wartości tej kryptowaluty wydaje się być przesądzona. To z kolei może wpłynąć na cały rynek wirtualnych walut, w tym oczywiście altcoinów, których cena jest bezpośrednio powiązana z wartością Bitcoina.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close