Biznesowi celebryciBusiness lifestyleMediaPolskaPrawo

Piotr Kraśko skazany! Dziennikarz od lat bezwzględnie łamał przepisy

Piotr Kraśko został oficjalnie skazany. Miał jednak szczęście, choć groziło mu aż 2 lata więzienia. Okazało się, że dziennikarz od ponad sześciu lat jeździł samochodem bez wymaganych uprawnień. Prezenter był w przeszłości dwukrotnie karany za zbyt szybką jazdę.

Piotr Kraśko skazany za prowadzenie auta bez prawa jazdy

Jak poinformował Super Express, Piotr Kraśko został zatrzymany przez policję w kwietniu bieżącego roku. Była to jedynie rutynowa kontrola, jednakże podczas rozmowy z funkcjonariuszami wyszło na jaw, że prezenter nie tylko nie ma przy sobie prawa jazdy, ale od ponad sześciu lat ma cofnięte uprawnienia.

Jak wskazuje informator SE:

Prokuratura postawiła mu zarzuty, a Kraśko przyznał się do winy.

Czytaj również: Donald Tusk stracił prawo jazdy! Pędził bardzo szybko tam gdzie nie wolno

Dziennikarz początkowo otrzymał mandat w wysokości 7500 zł i nie mógłby prowadzić pojazdów przez następny rok. Prokuratura odwołała się od tego wyroku i w następnym procesie sąd wydał taki sam wyrok skazujący. Koniec końców wyrok jest już prawomocny, ale i tak Kraśko miał szczęście, ponieważ groziło mu nawet 2 lata więzienia. Jednakże, jak informuje osoba znająca sprawę, prezenter nie został skazany przez wzgląd na jego niekaralność.

Jak się jednak okazało, Piotr Kraśko już w przeszłości miał problemy z łamaniem przepisów drogowych. W przeszłości dwukrotnie stracił prawo jazdy: w 2009 i w 2014 roku. Wówczas zatrzymano mu uprawnienia do prowadzenia samochodów i aby je odzyskać, Kraśko musiałby zdać po raz kolejny egzamin. Niemniej jednak od tamtej pory do niego nie podszedł. W tym wypadku, odkąd w 2015 roku prawomocnie utracił uprawnienia, za każdym razem łamał przepisy, gdy kierował samochodem.

Co więcej — prezenter wielokrotnie pozował przy swoich samochodach przez co, jak wskazuje Super Express, nagminnie łamał prawo. Dziennikarz, aby odzyskać uprawnienia, musiał ponownie stanąć do egzaminu. Jak wyznał:

W ciągu miesiąca zdałem potem egzamin i odzyskałem prawo jazdy, potem zdałem jeszcze egzamin na kategorie B+E. We wrześniu sąd skazał mnie na grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez rok. To oczywiście w pełni zrozumiała kara i od tej pory przemieszczam się siedząc na miejscu pasażera.

Zobacz również: Prędkość maksymalna na autostradzie do 100 km/h!

Piotr Kraśko przez sześć lat jeździł bez prawa jazdy. Fala komentarzy

Wielu kolegów po fachu nie ukrywa, że zachowanie Piotra Kraśko było bardzo nieodpowiedzialne. Rafał Ziemkiewicz z „Do Rzeczy” pozwolił sobie nawet na “drobną” uszczypliwość:

Sześć lat jeździł bez prawa jazdy? Ależ to towarzycho jest rozzuchwalone… W razie co Najsztub da przecież namiar do odpowiednich sędziów.

Z kolei Patryk Słowik z Wirtualnej Polski przyznał, że jest to “bardzo krzywa akcja”, ponieważ Kraśko od lat z rozmysłem łamał prawo “od początku, do końca”. I trudno w tej kwestii się nie zgodzić.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close