Media

Czy wydłużą koncesję TVN? KRRiT trzyma stację w niepewności

Los TVN leży w rękach Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Kiedy KRRiT przedłuży stacji koncesję na nadawanie programów?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w dalszym ciągu analizuje wniosek TVN Grupy Discovery w kwestii przedłużenia koncesji na nadawanie stacji TVN24. Aktualna koncesja obowiązuje do 26 września. Dokumenty zostały złożone już rok temu, a mimo to urząd nie podjął w tej sprawie żadnej decyzji. Z czego wynika takie opóźnienie?

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” odpowiedział na pytanie, kiedy stacja TVN otrzyma przedłużenie koncesji:

Jeśli chodzi o obecne postępowanie przed Krajową Radą, to trwa standardowa procedura. Nie wypowiadamy się w jej trakcie. (…) Mamy kwiecień, a TVN ma koncesję do września.

Jak ocenił były przewodniczący KRRiT Jan Dworak w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, taka sytuacja nie jest przypadkowa:

Niedobre jest zwlekanie KRRiT, po raz kolejny pokazuje, że nie jest niezależna, że działa w ścisłym związku z politycznymi mocodawcami. (…) Nie mam wątpliwości, że w tej kwestii to nie jest tylko formalność. Było wystarczająco dużo czasu, aby podjąć decyzję.

Czy Waszym zdaniem mamy tu do czynienia z działaniem politycznym?

Źródło: biznesinfo.pl, wirtualnemedia.pl, wPolityce.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close