NaukaPaństwoŚwiatTechnologieTransportZdrowie i medycyna

Uber zapewni darmowy przejazd na szczepienie na COVID

Uber i Lyft załatwią darmowy dojazd na szczepienie

Uber i Lyft zaoferują bezpłatne przejazdy każdemu, kto podróżuje do lub z miejsc szczepień na Covid-19 w USA. Darmowe przejazdy będą dostępne w ciągu najbliższych dwóch tygodni do 4 lipca, za pośrednictwem aplikacji firm taksówkarskich, w ramach rządowych wysiłków zmierzających do zwiększenia absorpcji szczepionek. Dzieje się tak, ponieważ zainteresowanie szczepieniami w USA spadło w ostatnich tygodniach.

Szczepionki to nasza największa nadzieja na pokonanie tej pandemii. To dumna chwila dla mnie, dla Ubera i dla naszego kraju. Coraz więcej Amerykanów szczepi się każdego dnia – razem idźmy naprzód.

– powiedział Dara Khosrowshahi, dyrektor generalny firmy Uber.

Prezydent USA Joe Biden przekazał, że chciałby, aby 70% dorosłych Amerykanów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przed obchodami Dnia Niepodległości 4 lipca. Według amerykańskiego Centers for Disease Control and Prevention, na ten moment 46% Amerykanów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Bezpłatne przejazdy z aplikacji wywołujących przejażdżki zostały wyróżnione przez Biały Dom w ramach starań o pomoc w rozpowszechnieniu szczepionki. Nowe inicjatywy pojawiają się w czasie, gdy popyt w USA na szczepionki znacznie spadł, co zmusiło administrację do znalezienia nowych sposobów motywowania ludzi do szczepień.

Warto jednak dodać, że żadna z inicjatyw nie zostanie opłacone przez rząd. Darmowy transport ludzi do i z miejsc szczepień zostanie pokryty przez firmy Uber i Lyft.

Zniszczyli żłobek “Tęczowy Domek”, bo nazwa kojarzy się z LGBT?

Uber i Lyft uruchomią fukncję za dwa tygodnie

Uber i Lyft uruchomią nową funkcję obu aplikacjach za około dwa tygodnie. Pozwoli ona klientom uzyskać kod, którego mogą użyć, aby dostać się do i z miejsca szczepień po podaniu pewnych szczegółów. Firmy już wcześniej informowały, że taki transport będzie dostępne dla wrażliwych społeczności, którym brakuje opieki zdrowotnej i transportu, a które są bardziej narażone na zakażenie Covid-19. Jednak nowa oferta będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców USA z umówioną wizytą na szczepienie.

Obie firmy transportowe potwierdziły również, że oferta nie wpłynie na wysokość wynagrodzenia kierowców. Współpraca ma miejsce po tym, jak Uber wysłał w grudniu list do zespołu Bidena z ofertą pomocy przy szczepieniach. Wezwał również administrację do utrzymania statusu kierowców Ubera jako niezależnych wykonawców, oferując jednocześnie możliwość zapewnienia pewnych korzyści.

Uber zaoferował 10 milionów bezpłatnych lub zniżkowych przejazdów do miejsc ze szczepieniami, które samofinansował, podczas gdy Lyft powiedział, że zapewni nieograniczoną liczbę bezpłatnych przejazdów ze szczepieniami, za które zapłacono we współpracy z innymi sponsorami korporacyjnymi.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close