BankowośćGospodarkaPolska

Euronet wprowadza limity wypłat z bankomatów i nikt w sumie nie wie po co

Euronet ogranicza wypłatę gotówki ze swoich bankomatów, bo podobno Polacy za dużo wypłacają

Sieć Euronet postanowiła wprowadzić limity wypłat z ich bankomatów. Od teraz, każdy klient będzie mógł wypłacić jednorazowo 1 000 złotych ze swojego konta. Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska tłumaczy, że sieć wprowadziła ograniczenia, bo Polacy za dużo pobierali pieniędzy z ich maszyn.

Z uwagi na znaczny wzrost wartości jednostkowej wypłaty gotówki w ostatnich miesiącach wprowadziliśmy w części naszych urządzeń tymczasowy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 zł. Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki w sieci Euronet.

Sęk w tym, że decyzja tak naprawdę niczego nie zmienia, a jedynie utrudnia życie klientom. Euronet nie wprowadziło bowiem limitu dziennego, a jedynie limit gotówki na jednorazową transakcję.

Oznacza to, że jeśli chcemy wypłacić na przykład 3 000 złotych za pomocą bankomatu Euronet, to możemy to zrobić. Różnica jest taka, że wcześniej można to było zrobić za jednym razem, a teraz musimy powtórzyć transakcję 3 razy pod rząd.

Z decyzji Euronetu nie są zadowoleni ani klienci ani banki, które za każdą wypłatę z bankomatu, muszą płacić sieci Euronet prowizję. Kinga Rulka-Wojciechowska z biura prasowego mBanku wyjaśniła, że banki w żaden sposób nie ograniczają swoim klientom dostępu do zdeponowanych u nich pieniędzy, więc niezrozumiałe jest postępowanie sieci.

W mBanku klient może sam ustalić swój dzienny limit na wypłatę gotówki z bankomatu. Jego maksymalna dzienna wartość wynosi 500 000 zł, minimalna oczywiście 0 zł. Oczywiście limit wypłat ustanawiany jest ze względów bezpieczeństwa.

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close