GastronomiaGospodarkaPaństwoŚwiatZdrowie i medycyna

Rekordowy wzrost zachorowań w USA

W Stanach Zjednoczonych zarejestrowano w piątek 40 870 nowych przypadków koronawirusa, co było najwyższym dobowym przyrostem zachorowań od początku pandemii. Główny epidemiolog kraju doktor Anthony Fauci przyznał, że USA mają “poważny problem”.

Dzień wcześniej, w czwartek, wykryto wykryto 37 077 infekcji, co również było – wówczas – rekordem.

Łącznie testy na koronawirusa dały wynik pozytywny u 2,475 miliona Amerykanów, zmarło 124 749 osób. Są to wskaźniki nienotowane w żadnym innym kraju.

Mimo dużej ilości dokonywanych testów, władze szacują, że w rzeczywistości liczba osób chorych oraz tych, które przeszły chorobę, może być nawet dziesięć razy wyższa.

Znaczny wzrost zachorowań wystąpił w 16 stanach, m.in. w Teksasie, Alabamie, Arizonie, Kalifornii, Missisipi, Missouri, Nevadzie, Oklahomie oraz Karolinie Południowej. W części tych stanów zawieszono dalsze znoszenie restrykcji wprowadzonych na czas pandemii i „odmrażanie” gospodarki. Problem dotyczy też Florydy, gdzie od piątku zakazano spożywania alkoholu w barach.

Główny epidemiolog kraju, doktor Anthony Fauci, przyznał w piątek na briefingu prasowym, że Stany Zjednoczone mają wciąż “poważny problem” z koronawirusem.

Jedynym sposobem rozwiązania go jest wspólne działanie – podkreślił.

Eksperci specjalnego zespołu kryzysowego w Białym Domu, wezwali osoby urodzone na przełomie tysiącleci, czyli tak zwanych “milenialsów”, aby poddały się testowi, nawet jeśli nie występują u nich żadne symptomy choroby. Eksperci podkreślali, że aby powstrzymać rozszerzanie się pandemii należy wzmóc przeciwdziałania i powstrzymać znoszenie restrykcji.

Wiceprezydent Mike Pence ocenił natomiast, że mimo tych niepokojących danych, “osiągnięty został postęp” w zwalczaniu pandemii.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close