GospodarkaMediaPaństwoPolitykaPolskaWarszawa

Kaczyński: Musimy się wzorować na państwach zachodnich przy repolonizacji mediów

Trzeba wzorować się na państwach zachodnich, ale na których, to tego jeszcze nie chcę mówić – stwierdził w niedzielę były premier, prezes PiS Jarosław Kaczyński mówiąc o planach repolonizacji mediów. Według niego nastąpi to przed zakończeniem obecnej kadencji Sejmu.

Pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o proces repolonizacji mediów i o to, na jakim wzorcu można go oprzeć, Kaczyński zastrzegł, że nie chce jeszcze mówić o szczegółach, gdyż “jeszcze konkretnych planów czy ustaw nie ma“, ale podkreślił, że “nie ma powodów, żeby Polska miała tu mniejsze prawa, czy inne podstawy, niż państwa zachodnie“.

Tu właśnie się trzeba wzorować na państwach zachodnich, które bardzo zaciekle bronią swojej suwerenności w tej dziedzinie. W Niemczech wykup jednego z niezbyt wpływowego tytułu doprowadził do ostrej reakcji, i dlatego tytuł wrócił w niemieckie ręce – zauważył Kaczyński.

Prezes PiS przekonywał, że należy się odwołać do regulacji dotyczących rynku mediów, które są “na zachód od naszej granicy“.

Z całą pewnością należy się do nich odwołać, a do których to ja jeszcze nie chcę mówić. (…) Analizujemy to, są dyskusje w tej sprawie, ale co nagle, to po diable – stwierdził.

Pytany, czy do końca obecnej kadencji Sejmu zostanie ten proces przeprowadzony, prezes PiS odparł, że “dużo szybciej to się uda przeprowadzić, przynajmniej na tym poziomie legislacyjnym“.

Ale na pewno powodzenie tego procesu jest związane z różnego rodzaju innymi aspektami zmian, które trzeba prowadzić w naszym kraju, a także z pewnymi reakcjami międzynarodowymi – dodał Jarosław Kaczyński.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close