PaństwoPolitykaPolskaŚwiat

Ziobro da pieniądze gminom ,,wolnym od LGBT” z funduszu dla osób dotkniętych przemocą?

Gdzie Unia zabierze…

Regiony, na terenie których ustanowiono tak zwane ,,strefy wolne od LGBT” mogą stracić unijne fundusze. Na razie pieniądze z UE straciło już kilka polskich samorządów, ubiegających się o unijne środki w ramach programu „Partnerstwa miast”. Z 285 złożonych wniosków w 23 krajach dofinansowanie otrzymało 127 projektów. Wśród nich znalazły się także polskie gminy. 5 tys. euro trafi do Wrześni, 12 tys. do Opola, 10 tys. do gminy Zator, tyle samo dostanie gmina Iwkowa.

Część pieniędzy jednak bezpowrotnie przepadła. Program „Partnerstwo Miast” pozwala na uzyskanie do 25 tys. euro. Wyrzucenie z niego sześciu miast oznacza, że w najbardziej pesymistycznym scenariuszu samorządy straciły nawet 150 tys. euro, czyli jakieś 660 tys. zł. W bardziej prawdopodobnej wersji (przyjmując po 10 tys. euro na głowę) niechęć do LGBT kosztowała gminy około 250 tys. zł.

,,Strefa wolna od LGBT” to potoczna nazwa obszarów, które objęte zostały uchwałą organu samorządu terytorialnego deklarującą, że jest to teren wolny od tak zwanej „ideologii LGBT”. Według zwolenników Stref, uchwały nie uderzają w osoby o odmiennej orientacji seksualnej, lecz są jedynie wyrazem sprzeciwu wobec tak zwanej „ideologii LGBT”, która ma w ich opinii dążyć do zniszczenia ich wartości, takich jak tradycyjna rodzina, którą w ich rozumieniu jest tylko związek kobiety i mężczyzny. Arcybiskup Krakowa Marek Jędraszewski w kazaniu upamiętniającym Powstanie Warszawskie, powiedział, że „ideologia LGBT” jest jak „tęczowa zaraza”.

…tam Ziobro pomoże…

,,Strefom wolnym od LGBT” chce pomóc nasz rząd. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział wczoraj wsparcie dla gmin, które nie dostały pieniędzy z UE. Wśród nich jest między innymi gmina Tuchów, której radni dostali wczoraj od ministra symboliczny czek na 250 tysięcy złotych. Jak mówił Zbigniew Ziobro:

Gmina Tuchów stała się przedmiotem sankcji, prześladowań ideologicznych unijnej komisarz do spraw równości Heleny Dalli, która decyzję ogłosiła, bo radni mieli odwagę upomnieć się o prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swymi przekonaniami. Mamy dla Tuchowa dobrą informację. Ministerstwo przyznało gminie wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości trzy razy wyższe niż środki, o jakie zawnioskowała.

Minister przekazał, że na podobne wsparcie mogę liczyć także inne ,,strefy wolne od LGBT”.

Takie gminy muszą wiedzieć, że polskie państwo stoi za nimi.

Środki pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, który w teorii ma gwarantować wsparcie dla wszystkich osób pokrzywdzonych przestępstwem, ich bliskim oraz świadkom, w tym także ofiarom przemocy domowej. W teorii, bo w praktyce wyszło jak zwykle.

,,Strefy wolne od LGBT” mogą stracić unijne fundusze

Źródło: GOV

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close