Polska

Radni Kraśnika poparli petycję przeciw 5G. Ze szkół ma zostać usunięte Wi-Fi

23 marca do Urzędu Miejskiego w Kraśniku wpłynęła petycja Stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G. Jak można wnioskować po samej nazwie stowarzyszenia, petycja wyrażała sprzeciw  wobec zwiększania dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elektromagnetyczne z zakresu mikrofalowego.

Radni Kraśnika zaskoczyli wszystkich

Warto przyjrzeć się treści samej petycji:

Wnosimy o to, aby w uchwale Rada Miasta wyraziła negatywne stanowisko wobec: wielokrotnego zwiększenia od 1.1.2020 r. dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elekromagnetyczne z zakresu mikrofalowego; wprowadzenia standardu 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców i działanie implantów oraz bez wdrożenia właściwego systemu monitoringu natężenia PEM w środowisku

Zdawać by się mogło, że petycja o takiej treści spotka się jedynie z rozbawieniem radnych. Tak się jednak nie stało. Choć pismo przeleżało parę miesięcy, teraz radni postanowili poddać petycję głosowaniu.

9 radnych zagłosowało za, 6 przeciw, 3 osoby zaś wstrzymały się od głosu.

Radni Kraśnika przeciwko 5G oraz… Wi-Fi

Warto nadmienić, że autorzy petycji opowiedzieli się nie tylko przeciwko sieci 5G. Stowarzyszenie Koalicja Polska Wolna od 5G uznało również, że należy zdemontować sieci Wi-Fi w kraśnickich szkołach. To jednak dalej nie wszystko. Uczniowie tamtejszych szkół mieliby mieć obowiązek przełączania telefonów w tryb samolotowy oraz definitywny zakaz używania tychże podczas przerw. Oczywiście wszystko ze względu na zdrowie mieszkańców.
Jakiś czas temu Kraśnik “zasłynął” z bycia “strefą wolną od ideologii LGBT”. Po uporaniu się z jednym przeciwnikiem postanowiono wziąć się więc za walkę z 5G, Wi-Fi oraz, najwyraźniej, ze zdrowym rozsądkiem. Przypomnijmy bowiem, że Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji zaapelowała już do rządu, aby ten podjął się walki z dezinformacją dotyczącą sieci 5G. 
Walka z fake newsami zdaje się zasadna. Niedawno w Łodzi spłonęły dwa maszty technologii 5G. Operatorzy snują podejrzenia, że doszło do podpalenia, a nie przypadkowego pożaru.
Źródło: Kraśnik – Nasze Miasto
Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close