GospodarkaTurystykaZdrowie i medycyna

Niedzielski straszy powrotem lockdownu. Wszystko z winy beztroskich Polaków?

Minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos ws. koronawirusowych imprez, które w ostatni weekend odbyły się w Zakopanem.

Jak twierdzi Adam Niedzielski, zachowanie części turystów można nazwać “głupim i nieodpowiedzialnym”. Szef resortu zdrowia zapowiedział, że w przypadku dalszego łamania obostrzeń przez beztroskich Polaków powróci kwestia przywrócenia lockdownu.

Minister zdrowia podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wypowiedział się następująco:

Patrząc na to, co działo się w Zakopanem, przypominam sobie mecz Ligi Mistrzów między Atalantą a Valencią. Nie chciałbym, aby Zakopane było naszym stadionem San Siro, początkiem III fali pandemii w Polsce.

Ponadto zwrócił uwagę na niepokojący trend, który zapewne zaobserwujemy już w najbliższym czasie. Jego zdaniem możemy spodziewać się wzrostu zakażeń za sprawą wczasowiczów powracających z gór do swoich miast:

Efekt tego będzie widoczny za tydzień. Podejrzewam, że na początku przyszłego tygodnia. Jeżeli będziemy widzieli jakieś odbicie, to na pewno będzie to można przypisać efektowi weekendu walentynkowego. Jeśli chodzi o kwestię przywrócenia obostrzeń, to to jest opcja otwarta; tutaj absolutnie prezentujemy takie podejście, że jeśli wskaźniki epidemiczne będą się pogarszały, tylko jedna decyzja będzie mogła być podjęta, być może ona będzie też podejmowana w sposób taki, że regionalnie pewne obostrzenia będą przywracane

Koronaparty w Zakopanem kontra policja

Przypomnijmy, że w ostatni weekend do Zakopanego przyjechało ok. 20 tysięcy turystów. Złożyły się na to trzy czynniki: poluzowanie obostrzeń, Walentynki oraz konkurs skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi.

W tych dniach policja nie próżnowała. Oprócz wylegitymowania i nałożenia mandatów funkcjonariusze musieli zatrzymać wielu awanturników, nierzadko będących pod wpływem alkoholu. Do sądu trafiło kilkadziesiąt wniosków o ukaranie.

Poniżej nagranie ze spontanicznej zabawy pełnej tańców i śpiewu na Krupówkach:

Źródło: rmf24.pl, YouTube.com

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close