PaństwoPolitykaPrawoSportŚwiat

UEFA odebrała Rosji finał Ligi Mistrzów. Internauci: “To za mało!”

Rosja pozbawiona finału Ligi Mistrzów przez UEFA

UEFA potwierdziła, że ​​majowy finał Ligi Mistrzów został przeniesiony z Sankt Petersburga do Paryża, w odpowiedzi na inwazję wojskową Rosji na Ukrainę. Organ zarządzający europejskim futbolem ogłosił to po nadzwyczajnym posiedzeniu komitetu wykonawczego w piątek. Mecz miał się odbyć 28 maja na Gazprom Arena, w drugim co do wielkości mieście Rosji, ale teraz odbędzie się na Stade de France.

UEFA zapowiedziała również, że reprezentacje Ukrainy i Rosji będą „do odwołania” rozgrywać mecze u siebie na neutralnych obiektach. Ukraiński Związek Piłki Nożnej naciskał na UEFA i FIFA, aby usunęły Rosję i jej kluby ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek. Spartak Moskwa pozostaje w Lidze Europy, a Rosja i Ukraina mają zagrać w play-offach Mistrzostw Świata w przyszłym miesiącu – choć decyzja w tej sprawie należy do FIFA. Rosja i Ukraina zagrają w Lidze Narodów UEFA w czerwcu.

Pragniemy wyrazić swoje podziękowania i uznanie prezydentowi Republiki Francuskiej Emmanuelowi Macronowi za jego osobiste wsparcie i zaangażowanie w przeniesienie najbardziej prestiżowych rozgrywek europejskiej piłki klubowej do Francji w czasie bezprecedensowego kryzysu.

– napisano w oświadczeniu.

Wraz z rządem francuskim będziemy w pełni wspierać wielostronne wysiłki na rzecz zapewnienia ratunku dla piłkarzy i ich rodzin na Ukrainie, którzy stoją w obliczu straszliwego ludzkiego cierpienia, zniszczenia i wysiedlenia.

– dodano.

Czytaj też: Spadek wartości Rubla. Rosyjska giełda traci 250 mld USD na wartości

UEFA przekracza kolejne granice żenady

W czwartek przed meczem Ligi Europy piłkarze FC Barcelony i SSC Napoli zaprotestowali przeciwko wojnie na Ukrainie. Piłkarze przygotowali transparent “Stop War” (“Stop Wojnie”). Niestety decyzją UEFA telewidzowie z całego świata nie zobaczyli tego gestu, a realizator pokazywał w tym czasie inne ujęcia. Ponadto podobne transparenty kibiców skonfiskowano jako „polityczne”.

W dniu ataku Rosji na Ukrainę UEFA dopuściła się również fatalnej wpadki wizerunkowej w mediach społecznościowych. W ramach spotkania Ligi Europy, na profilu rozgrywek opublikowano post z krótkim opisem “Wesołego czwartku dla wszystkich!”. Post pojawił się kilka godzin po tym, jak na miasta Ukrainy spadły pierwsze bomby, zabijając niewinnych cywilów. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać.

Tweet sponsorowany przez Gazprom.

– napisał jeden z użytkowników Twitter.

To tyle w temacie jeśli chodzi o sportowe sankcje wobec Rosji.

– stwierdził kolejny.

Post na profilu UEFA był zaplanowany i nikt nie dopilnował, aby został usunięty w odpowiednim momencie. Z konta Ligi Europy zniknął dopiero po godzinie. Niesmak pozostał.

Czytaj też: Odcięcie Rosji od systemu SWIFT. Jakie mogłyby być konsekwencje?

Źródło: The Guardian 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close