GospodarkaHandelPaństwoPolitykaPolskaPrawo

Zdanowska obniża do złotówki czynsze w lokalach dla przedsiębiorców!

Prezydent Zdanowska chce pomóc przedsiębiorcom

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podjęła decyzję o obniżeniu do symbolicznej złotówki czynszów za lokale użytkowe wynajmowane od miasta dla przedsiębiorców wszystkich branż. W wydanym oświadczeniu prezydent miasta stwierdza:

Po decyzji rządu o zaostrzeniu lockdownu podjęłam decyzję o objęciu wszystkich przedsiębiorców, którzy wynajmują lokale użytkowe od miasta obniżką czynszu do złotówki. W kwietniu każdy prowadzący działalność w Łodzi, a korzystający z gminnych pomieszczeń będzie mógł korzystać z bonifikaty.

Jak tłumaczy prezydent Zdanowska, aby to zrobić przedsiębiorcy będą musieli jedynie złożyć prosty wniosek do Zarządu Lokali Miejskich.

Już od roku pomagamy przedsiębiorcom z Łodzi tak, jak możemy: obniżamy czynsze dla najemców, którzy musieli zamknąć lub ograniczyć swoją działalność, rezygnujemy z opłat koncesji, dotacje z funduszy antykryzysowych wypłacamy tak szybko, jak to tylko możliwe. W tej sytuacji, kiedy praktycznie zamknięte mamy: restauracje, siłownie, a od soboty również salony fryzjerskie czy kosmetyczne – innej decyzji sobie nie wyobrażałam.

– dodaje Zdanowska.

Poseł PiS twierdzi, że miesięcznie na jedzenie wydaje… 350 zł xD

Łódź pomaga przedsiębiorcom od roku

Przypomnijmy, że prezydent Zdanowska już w listopadzie zeszłego roku podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness. To branże, które ucierpiały wyjątkowo mocno w związku z zawieszeniem lub ograniczeniem działalności na skutek decyzji rządowych. Wcześniej, w kwietniu oraz maju rok temu, prezydent Zdanowska zdecydowała, że za tę kwotę mogli zapłacić wszyscy najemcy pomieszczeń na działalność.

To pracownicy gastronomii i restauratorzy są najbardziej poszkodowani przez obostrzenia. Dziś nie jest to już tylko walka o utrzymanie miejsc pracy, ale prawdziwa walka o przetrwanie biznesów budowanych latami.

– podkreśliła Zdanowska.

Rada Miejska w Łodzi zdjęła również opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu we wszystkich lokalach, w których można wypić je na miejscu. Łódzcy radni byli w tej kwestii jednomyślni. W ocenie prezydent miasta to wymierna i konkretna pomoc, która pozwoli łódzkim przedsiębiorcom z branży gastronomicznej zaoszczędzić w sumie niemal 1,5 mln zł.

Tym, którzy już zapłacili, pieniądze zostaną zwrócone.

– poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Źródło: Dziennik Łódzki

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close