MediaPaństwoPolitykaPolska

Karnowski tłumaczy: Jeśli chcesz upadku rządu, masz duży grzech

Karnowski decyduje co jest grzechem

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy narasta. Pomimo kłótni między PiS a koalicjantami z Solidarnej Polski i Porozumienia, rządowa koalicja nadal trzyma się posadami i stołkami. W kuluarach mówi się jednak o rozpadzie koalicji i przedterminowych wyborach. Na temat kłótni w obozie rządowym postanowił wypowiedzieć się proPiSowski dziennikarz Michał Karnowski.

Jak przekonywał Karnowski w Radiu Wnet, jeśli ktoś krytykuje PiS i doprowadzi do rozpadu rządu, będzie miał bardzo poważny grzech.

Opozycja ewidentnie próbuje zagrać krajowym programem odbudowy w ten sposób, żeby go wywrócić i za tym, jak sądzi wywrócić rząd i potem zbudować coś nowego, przejściowego, technicznego – w ten sposób prawica oddałaby władzę opozycji. Wszyscy, którzy do tego by się przyczynili, biorą na swoje sumienie duży grzech, nie wiem, czy tylko polityczny.

– stwierdził Karnowski.

O tym jak bardzo Zjednoczona Prawica jest zjednoczona postanowił zapewnić wicepremier Jacek Sasin. Sasin zaprzeczył jakoby partia planowała przeprowadzenie przyspieszonych wyborów.

Nie, nie planujemy wcześniejszych wyborów. Na ostatnim posiedzeniu głosowaliśmy budżet. Ten budżet zdobył poparcie 240 posłów, więc absolutnie solidna większość posłów przy 180 kilku głosach przeciwnych. To pokazuje że rząd dzisiaj ma ten komfort posiadania zdecydowanej większości parlamentarnej. Nie musi ciułać, zabiegać o każdy głos, tak jak to czasami w przeszłości bywało. Nie ma dzisiaj żadnego powodu żeby przyspieszać te wybory. Mamy jeszcze program do zrealizowania w tej kadencji.

– zapewnił wicepremier.

A wy, będziecie grzeszyć?

“1 z 10” znika z TVP? Tadeusz Sznuk przekazał smutną wiadomość

Karnowski chce komisji śledczej w sprawie stronki na FB

To nie jedyny ciekawy wywód prorządowego dziennikarza. Jakiś czas temu Karnowski wezwał Sejm do utworzenia komisji śledczej w sprawie facebookowej strony Sok z Buraka.

Próba wpłynięcia na opinię publiczną za pomocą spisku polityków, fabryki trolli, szerzenia kłamstw i dezinformacji, przy użyciu nieujawnianych źródeł finansowych, uchodzi dziś w świecie demokratycznym za zbrodnię niewybaczalną.

– przekonuje Karnowski.

Karnowski twierdzi, że stronka jest „fabryką kłamstwa i pogardy”, powiązaną z opozycją. Ta z kolei ma „manipulować opinią publiczną”.

Trzeba zablokować możliwość takich ataków na polską demokrację w przyszłości. Trzeba też skończyć z bezkarnym niszczeniem ludzi, zwłaszcza tych, którzy przeciwstawiają się dominującemu nurtowi życia medialnego i kulturalnego.

– dodaje Karnowski.

Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, bez problemów w systemie ochrony zdrowia czy upadających przez lockdown przedsiębiorstw. Dlatego można zająć się najważniejszymi sprawami, takimi jak… stronki na fejsie.

Źródło: Radio Wnet

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close