HandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingMotoryzacjaPrawoŚwiatTechnologie

Tesla wycofa 475 000 samochodów w USA z powodu wad kamery cofania

Tesla wycofuje 475 tys. samochodów w USA

Tesla ma wycofać ponad 475 tys. samochodów w USA – wynika z dokumentów złożonych w amerykańskim regulatorze bezpieczeństwa. Firma zajmująca się pojazdami elektrycznymi ogłosiła, że wycofuje 356 309 pojazdów z powodu potencjalnych problemów z kamerą cofania, które dotykają Tesli Model 3 z lat 2017-2020. Kolejne 119 009 pojazdów Model S zostanie również wycofanych z powodu potencjalnych problemów z bagażnikiem. Jak donosi Reauters, całkowita liczba wycofania jest prawie równa 500 000 samochodów, które Tesla dostarczyła w zeszłym roku.

Raport bezpieczeństwa, przedstawiony w tym miesiącu, szacuje, że około 1% wycofanych Model 3 może mieć wadliwą kamerę cofania. Z czasem “powtarzające się otwieranie i zamykanie pokrywy bagażnika” może spowodować nadmierne zużycie kabla, który zapewnia zasilanie kamery cofania, mówi raport Safety Recall złożony przez Teslę do National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) w USA 21 grudnia. Według raportu utrata wyświetlacza kamery przeglądu może “zwiększyć ryzyko kolizji”.

Model S obejmuje pojazdy wyprodukowane w latach 2014-2021, z których niektóre mogą mieć problem z “wtórnym zatrzaskiem” na bagażniku. W innym raporcie Safety Recall, również złożonym 21 grudnia, Tesla zauważa, że usterka może oznaczać, że jeśli główny zatrzask zostanie nieumyślnie zwolniony, przedni bagażnik “może otworzyć się bez ostrzeżenia i zasłonić widoczność kierowcy, zwiększając ryzyko kolizji”.

Tesla musi zapłacić 137 mln dolarów odszkodowania za rasizm w pracy

Zabawa z pasażerami

Około 14% wycofanych Model S może mieć tę wadę. W obu przypadkach raporty stwierdzają, że “Tesla nie odnotowała żadnych wypadków, obrażeń lub zgonów” związanych z potencjalnymi usterkami.

Najnowsze wycofanie nie jest pierwszą kwestią bezpieczeństwa, która skłoniła firmę produkującą pojazdy elektryczne do podjęcia działań. W zeszłym tygodniu Tesla zgodziła się wprowadzić zmiany w swojej funkcji Passenger Play, która pozwala na granie w gry na ekranie dotykowym, gdy samochód jest w ruchu.

To działanie zostało podjęte po dochodzeniu, które zostało wszczęte przez NHTSA. Funkcja ta będzie teraz zablokowana i nie będzie można z niej korzystać, gdy samochód jest w ruchu. Tesla musi teraz zaktualizować ponad pół miliona samochodów.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close