GastronomiaHandelOchrona środowiskaPolskaPrawoŚwiat

Carrefour rezygnuje z plastiku

Nie kupimy już jednorazowych talerzy i sztućców z plastiku w sklepach sieci Carrefour. Firma wycofała je ze sprzedaży na rok przed wejściem dyrektywy Parlamentu Europejskiego w tej sprawie.

Mając na uwadze eliminację plastiku i odpowiednie gospodarowanie opakowaniami z tworzyw sztucznych, staramy się działać w wielu obszarach, na które wpływa działalność naszej firmy. Optymalizacja oferty sklepów, jak na przykład wycofanie sztućców jednorazowych z tworzyw sztucznych. Pozwoli ona naszym klientom na alternatywę dla produktów plastikowych – mówi Barbara Kowalska z Carrefour Polska.

Plastikowe talerzyki i sztućce zastąpią bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego alternatywy. To produkty między innymi z drewna.

Carrefour jakiś czas temu poszerzył już ofertę o płatki i patyczki kosmetyczne posiadające certyfikaty Ecocert i GOTS. Gwarantują one użycie naturalnych, odnawialnych i biodegradowalnych surowców. Płatki i główki patyczków wykonane są w 100 procentach z organicznej bawełny z certyfikowanych upraw, bez użycia nawozów i pestycydów. Patyczki natomiast wykonane są z celulozy uzyskanej z trzciny cukrowej.

Sieć chce też, by opakowania produktów jej marki własnej były bardziej ekologiczne. Celem firmy jest wprowadzenie 100 procent opakowań marki własnej nadających się do recyklingu lub kompostowania do 2025 roku. Dodatkowo wprowadzenie do sprzedaży toreb kasowych pochodzących w 100 procentach z recyklingu odpadów do 2022 roku. W planach jest również redukcja masy opakowań marki własnej do 2022 roku o 5 procent w stosunku do roku 2017.

W zeszłym roku na podobny krok zdecydował się Lidl, który również wycofał ze sprzedaży plastikowe sztućce, talerze, słomki oraz kubki.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją Parlamentu Europejskiego od 2021 roku w Unii Europejskiej nie będzie można już wprowadzać do obrotu plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku.

Źródło: BIPolska 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close