BankowośćPolskaŚwiatWarszawaZdrowie i medycyna

WOŚP z kolejnym rekordem

186 133 610,66 złotych zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tegorocznym finale. Jerzy Owsiak wyniki ogłosił w Warszawie, a nie jak pierwotnie planował w Szczecinie. Wszystko przez przypadki wykrycia w tym mieście koronawirusa.

Ponad 1,1 miliarda złotych uzbierała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od początku swojego istnienia do 2019 roku. W styczniu do tej kwoty należało doliczyć około 115 milionów, bo tyle deklarowano w dniu 28. finału. Część aukcji trwała jednak jeszcze także po finale.

Ze względu na trwające rozliczenie akcji, każdorazowo kwota deklarowana i ostateczny wynik Finału różnią się. Dla przykładu 27. Finał WOŚP zakończony został kwotą deklarowaną 92 143 798 złotych, a ostatecznie zebrane zostało 175 938 717,56 złotych – wyjaśniał w styczniu Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP

Dzisiaj Jerzy Owsiak ogłosił, że do tej pory udało się zebrać ponad 186 milionów. Przedstawienie wyników miało się odbyć w Szczecinie, jednak w związku z przypadkami wystąpienia koronawirusa w tym mieście, wydarzenie przeniesiono do Warszawy.

W ramach 28. Finału Fundacja WOŚP zbiera środki na zakup urządzeń dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Chodzi o sprzęt niezbędny dzieciom wymagającym różnego rodzaju operacji.

W dniu 28. Finału na całym świecie zagrało ponad 1,7 tysiąca sztabów (w tym 100 poza granicami Polski). W akcji wzięło udział około 120 tysięcy wolontariuszy.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close