GospodarkaHandelPaństwoPolitykaPolskaPrawoZdrowie i medycyna

Solidarność chce zamknięcia Pepco, Castoramy, Leroy Merlin, OBI i Media Expert

Jak dowiedział się nasz portal, NSZZ Solidarność wystosowała apel o pilne zamknięcie sklepów handlowych oraz marketów budowlanych.

Apel ma związek z szalejącą pandemią koronawirusa i wprowadzeniem stanu epidemii. Związek zawodowy chce zamknięcia sklepów budowlanych Castorama, Leroy Merlin, OBI oraz sklepów Pepco i Media Expert. Takie działanie ma “zwiększyć ochronę życia i zdrowia pracowników i klientów”. Z przesłanego oświadczenia wynika, że zdaniem Solidarności właściciele sklepów oraz klienci robiący zakupy “są nieodpowiedzialni”.

Według autorów listu “to nie czas na zakupy”, a w sklepach budowlanych i handlowych nie ma artykułów pierwszej potrzeby, więc można je zamknąć. Natomiast handel w tego typu sklepach nazywają “świadomym i pełnym premedytacji wykorzystywaniem luki w przepisach”. Przedstawiciele związku krytykują ponadto zezwolenie na sprzedaż artykułów budowlanych i remontowych oraz zmiany w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Nie zabrakło również klasycznego odwołania się do Zachodu. Solidarność przywołuje przykład Francji, gdzie została zamknięta sieć sklepów Castorama.

Zamknięcie sklepów to problem dla ich pracowników, którzy bez pracy po prostu nie będą zarabiać. Co autorzy listu proponują w zamian dla pracowników sklepów? Postulują, by zmienić zasady przyznawania zasiłków opiekuńczych i objąć nimi również rodziców dzieci do 14 roku życia. To wszystko.

W ostatnich słowach Solidarność wyraziło nadzieję, że ich pomysł pozwoli na szybsze pokonanie koronawirusa, a “Państwo polskie zacznie normalnie funkcjonować”.

Komentarz zostawiamy wam.

Źródło: Warszawskie Plotki Biznesowe

Tagi

Polecane artykuły

4 Komentarze

  1. Action też by się przydało zamknąć bo chodzi tam masa ludzi w tym okresie tylko popatrzeć na pierdoły…

  2. Ciekawe co zrobią elektrycy i hydraulicy, którzy usuwają awarie u klientów. Brak prądu, zalewane mieszkania itd. mają zaczekać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close