HandelPaństwoPolitykaPolskaZdrowie i medycyna

Poczta Polska zaczyna sprzedawać maseczki. Po 50 zł za opakowanie. Już zabrakło.

Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych wielorazowego użytku.

Parę dni temu rząd wprowadził kolejne obostrzenia. Zgodnie z nowymi przepisami, od 16 kwietnia każda osoba wychodząca na ulicę, musi mieć zasłonięte usta oraz nos.

W związku z tym, sprzedaż maseczek rozpoczęła Poczta Polska. Maseczki będą wielorazowego użytku i mogą być prane w 95 stopniach. Koszt jednej sztuki to 9,99 zł, a całego opakowania 5 sztuk – 49,95 zł.

Jak informuje biuro prasowe Poczty Polskiej, maseczki mają być dostępne we wszystkich placówkach najpóźniej 20 kwietnia.

Pierwsze partie maseczek są już dostępne w placówkach w woj. mazowieckim i łódzkim. Kolejne dostawy sukcesywnie będą realizowane w przyszłym tygodniu.

Maseczki można było już kupić przez internet. Można było, ponieważ ze względu na duże zainteresowanie, towar rozszedł się jak świeże bułeczki. Obecnie maseczki są chwilowo niedostępne.

Z uwagi na duże zainteresowanie towar jest chwilowo niedostępny – wznowimy sprzedaż po kolejnej dostawie.

Internauci nie kryją oburzenia ceną maseczek. Zwracają uwagę na to, że Poczta Polska jest spółką państwową. Ich zdaniem tak wysokie ceny to “zdzierstwo” i próba nieuczciwego zarobienia na przerażonych Polakach. Przypominają słowa rządzących, którzy krytykowali wysokie ceny maseczek i żeli antybakteryjnych u prywatnych sprzedawców.

W piątek premier Mateusz Morawiecki uchylił obowiązujący od 12 marca zakaz sprzedaży maseczek, żeli i płynów do dezynfekcji oraz rękawic ochronnych na platformach Allegro i OLX. Grupa OLX podkreśla, że zakaz został uchylony na jej wniosek.

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close