Zdrowie i medycyna

Trwa uciszanie lekarzy? Dr Fiałek i Dr Grzesiowski mogą stracić zawód

Skandal w polskiej służbie zdrowia. Dr Bartosz Fiałek oraz Dr Paweł Grzesiowski mogą utracić prawo do wykonywania zawodu. Wszystko przez krytykowanie władzy oraz negatywny stosunek do strategii walki z COVID-19. Pismo wysłał GIS i sprawą zajmie się Naczelna Rada Lekarska. Czy następni lekarze także mogą obawiać się utraty pracy?

Zarówno Dr Bartosz Fiałek, jak i Dr Łukasz Grzesiowski od początku istnienia pandemii w Polsce, informowali o problemach służby zdrowia. Niestety szef Główny Inspektorat Sanitarnego, Krzysztof Saczka wystąpił do Izby Lekarskiej o pozbawienie prawa wykonywania zawodu dr. Grzesiowskiego. W tym samym czasie dr Fiałek także otrzymał zawiadomienie od Bydgoskiej Izby Lekarskiej.

O sytuacji poinformował poseł Porozumienia, prof. Wojciech Maksymowicz, który również jest lekarzem. W programie “Tłit” na portalu Wirtualna Polska, polityk przekazał, że jest zbulwersowany całą sytuacją:

Doszły do mnie słuchy, że rzekomy Główny Inspektor Sanitarny Kraju, pan inżynier, wystosował wystąpienie do Izby Lekarskiej o ukaranie pozbawieniem prawa wykonywania zawodu Grzesiowskiego. […] Opinie naukowców są w Polsce pomijane przez zarządzających pandemią, a instytucjami niezbędnymi do przeprowadzenia państwa przez ten czas, jak ZUS czy Sanepid, zarządzają “komisarze polityczni”. To kompletny skandal. Gdyby tak miało być, to odbierzmy dyplom inżynierski panu inżynierowi.

Lekarz Dawid Ciemięga tworzy centralny rejestr antycovidowców i foliarzy xD

Okazało się, że inżynier Saczka chce kary dla dr. Grzesiowskiego przez jego wypowiedzi na temat sanepidu i chaosie w całej instytucji. Według Saczka doktor Paweł Grzesiowski “oczernia dobre imię instytutu i powinien wziąć za nie odpowiedzialność.

Podobnie, jak w przypadku Grzesiowskiego, dr Fiałek również może ponieść konsekwencje swoich działań. Wszystko dlatego, że informował o pewnych odczynach poszczepiennych po szczepionce AstraZeneca wśród nauczycieli. Ponadto od początku kryzysu zdrowotnego pomaga rozwiać wątpliwości w sferze pandemii. Nie ma to jednak znaczenia dla Okręgowej Rady Lekarskiej w Bydgoszczy, według których propaguje “panikę”.

Za obydwoma lekarzami stanęli inni lekarze i eksperci z całego kraju. Jest to o tyle dosadne, że obydwoje specjalistów nie mogą być pewni sprawiedliwego wyroku.

Lekarze stoją po stronie dr. Fiałka i dr. Grzesiowskiego

Tymczasem jeszcze przed ogłoszeniem konsekwencji dla dr. Fiałka, Prof. Krzysztof J. Filipiak, złożył życzenia dr. Grzesiowskiemu i profesorowi Maksymowiczowi.

Warto być przyzwoitym. Zwłaszcza w trudnych czasach. Chapeau bas, Panie Doktorze, chapeau bas Panie Profesorze.

Źródło: prof. Krzysztof J. Filipiak, dr Bartosz Fiałek, dr Paweł Grzesiowski

 

Źródło: Protest z wykrzyknikiem, dr Bartosz Fiałek, dr Paweł Grzesiowski

Sam dr Fiałek stwierdził, że cieszy się, że mógł pomóc wytłumaczyć wszystkie zależności między ryzykiem, a skutkami zaszczepienia. Według niego najważniejsze jest, aby “wygrać tę wojnę z nienaukowymi treściami oraz osobami, które chcą ich z powodu swoich denialistycznych przekonań atakować.

Źródło: DoRzeczy, TVN24

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close