Kultura i sztukaMediaPolskaZdrowie i medycyna

CD Projekt ma gest! 4 miliony na walkę z koronawirusem!

Spółka CD Projekt i jej akcjonariusze zasilili akcję WOŚP kwotą 4 milionów złotych.

Walka z szalejącą epidemią koronawirusa wymaga ogromnej ilości nakładów pieniężnych. Te potrzebne są między innymi na zakup sprzętu medycznego czy środków ochrony dla lekarzy. Pomóc postanowiła polska spółka CD Projekt, producenci takich znanych gier jak Wiedźmin czy Cyberpunk 2077.

Wszyscy śledzimy wydarzenia związane z koronawirusem. Rośnie liczba zachorowań, a przed służbą zdrowia stoi coraz więcej wyzwań. W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc.

Na walkę z wirusem “Redzi” przekazali 4 miliony złotych. Jak zaznacza spółka, połowę kwoty przekazano “jako CD Projekt”, zaś drugą – prywatnie. Część prywatna została sfinansowana przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd firmy. Spółka z rozbrajającą szczerością przyznaje, że nie zna się na zakupie sprzętu, więc środki rozdysponuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem — WOŚP.

Fot. Facebook/CD Projekt

CD Projekt zaapelowało również do swoich fanów o traktowanie poważnie obecnej sytuacji i słuchanie zaleceń lekarzy. Firma podziękowała w swoim oświadczeniu wszystkim osobom walczącym z koronawirusem.

Chcielibyśmy również podziękować całej służbie medycznej i wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z wirusem. Z narażeniem własnego zdrowia codziennie walczycie o nasze – wasza ciężka praca to dla nas inspiracja.

Na całym świecie na koronawirusa zachorowało już ponad 614 tysięcy osób, a ponad 28 tysięcy zmarło. Najwięcej zarażonych jest w USA, Chinach oraz we Włoszech. W Polsce na chwilę obecną odnotowano już 1 436 przypadków zakażenia i niestety 16 ofiar śmiertelnych.

Źródło: Money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close