PaństwoPolskaWarszawaZdrowie i medycyna

Niemal 6 tysięcy darmowych przyłbic dla medyków… od warszawskich hackerspace’ów.

Warszawski Hackerspace w 48 godziny wykonał ponad 5 800 przyłbic dla medyków.

Hackerspace to miejsce, w którym spotykają się i współpracują członkowie lokalnej społeczności mający wspólne pasje, zwykle związane z informatyką i nowymi technologiami. W miejscach tych spotykają się hakerzy, makerzy, ludzie zainteresowani technologią i majsterkowicze. Często spotykają się tam ludzie o wielu specjalizacjach i wspólnie tworzą nowe projekty.

Do walki z pandemią koronawirusa przyłączył się Warszawski Hackerspace. Jego uczestnicy, poinformowali na Facebooku, że wyprodukowali 5 850 sztuk przyłbic dla medyków. W 48 godzin! Co najważniejsze, przyłbice będą rozdawane szpitalom i placówkom medycznym zupełnie za darmo. Darmowy sprzęt oferuje również Krakowski Hackerspace. Produkcja finansowana jest z darowizn i prywatnych zbiórek.

W ostatnie 48h wyprodukowaliśmy 5850 szt. przyłbic 🤯🏋️‍♀️To wszystko idzie do medyków.W całym kraju. Za…

Opublikowany przez Warszawski Hackerspace Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Produkty są wykonane z dwóch elementów wyciętych z folii PET oraz gumek recepturek. Na swojej stronie internetowej, członkowie społeczności zaznaczyli, że wyprodukowane przyłbice nie posiadają certyfikatów i atestów, dlatego powinny być używane wyłącznie w kryzysowych przypadkach. Jednakże sądząc po sytuacji w służbie zdrowia, sprzęt będzie lekarzom i pracownikom medycznym niezwykle potrzebny.

Przyłbica jest całkiem wygodna i dość dobrze siedzi na głowie. Nie jest to najlepsza przyłbica na świecie, ale w przeciągu kilku dni powinniśmy być w stanie wyprodukować kilka tysięcy sztuk dziennie i rozsyłać je za darmo na całą Polskę. Nie posiadamy atestów i nie gwarantujemy sterylności. Należy przed i po użyciu zdezynfekować (np. alkoholem, izopropanolem 70%).

Źródło: SuperExpress

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close