BankowośćFinanse i ubezpieczeniaGospodarkaPolska

mBank podnosi ceny produktów i usług dla swoich klientów

mBank podnosi ceny

Od przyszłego roku mBank podnosi opłaty i prowizje a niektóre produkty i usługi dla swoich klientów i firm. Bank podkreśla, że podwyżki niektórych usług wynikają z trzykrotnej obniżki stóp procentowych, na jaką w tym roku zdecydowała się Rada Polityki Pieniężnej.

Bez opłat dla klientów firmowych pozostają takie usługi jak przelewy do ZUS i US oraz dostęp do dotychczasowego pakietu darmowych usług dostępnych online.

– zaznacza w komunikacie przekazanym klientom firmowym.

Od 7 stycznia do 19 zł wzrośnie opłata za prowadzenie kont mBiznes Standard i mBiznes. W celu uniknięcia tej opłaty, klient biznesowy musi co najmniej raz w miesiącu zrobić przelew do ZUS. Tego samego dnia mBank podniesie również miesięczną opłatę za kartę (główną lub dodatkową) dla tych kart kredytowych, dla których wysokość oprocentowania zależy od wysokości stopy lombardowej. Wprowadzona zostanie również opłata 5 zł za kartę (główną lub dodatkową) do mKonta Business Class i do mBiznes konta walutowego. Do 3% wzrośnie z kolei prowizja za odnowienie kredytu w rachunku bieżącym.

mBank wsparł Strajk Kobiet, a politycy PiS stwierdzili, że nie chcą już konta w niemieckim banku

mBank i seria podwyżek

To jednak nie koniec nowych opłat i podwyżek. Z 7 do 10 złotych wzrośnie opłata za kartę do eKonta standard, eKonta, eKonta plus, eKonta m dla posiadaczy powyżej 25. roku życia i eKonta z darmowymi bankomatami. Zmianie ulegną także zasady zwolnienia z opłaty za dostęp do eKonta i kart.

Do 0,5% (min. 5 zł) zostanie podniesiona prowizja za wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu. mBank nałoży również 4% prowizji za wszystkie transakcje kartami (do konta i kredytowymi): w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich.

Bank wprowadzi też opłatę 5 zł za przygotowanie i wysyłkę pocztą dokumentów, które dotyczą umowy Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI). mBank podniesie o 2 złote (do 9 zł) opłatę za usługę „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”.

Zmieni się także wysokość prowizji za udzielenie, podwyższenie i odnowienie kredytu odnawialnego do kont: eKonto możliwości, eKonto osobiste, eKonto m, eKonto, eKonto standard, eKonto plus, eKonto z darmowymi bankomatami, eKonto dla młodych , eKonto mobilne, mKonto Multi i wyniesie 3,5 proc. – 5 proc. kwoty kredytu, min. 99 zł.

Prowizja za udzielenie, podwyższenie i odnowienie kredytu odnawialnego do kont: mKonto Aquarius i mKonto Intensive wyniesie  od 3,1 proc. do 5 proc. kwoty kredytu, przy kredycie min. 99 zł.

Podniesione zostaną opłaty pobierane za przelew (wewnętrzny, zewnętrzny, do ZUS i US) w BOK i w placówce mBanku (z 2zł na 6 zł), opłaty za wpłatę i wypłatę gotówkową w placówce mBanku (z 9 na 10 zł) i w przypadku kont oszczędnościowych opłatę za dokonanie w BOK lub w placówce mBanku pierwszego przelewu w danym miesiącu kalendarzowym, innego niż przelew ekspresowy (z 2 zł na 6 zł).

mBank wprowadza podwyżki za karty kredytowe

Od 1 marca mBank podwyższy niektóre opłaty i prowizje dla kart kredytowych. Karty Visa Classic payWave będą kosztowały 100 zł (obecnie 70 zł), chyba że klient dokona transakcji na łączną kwotę 12 000 zł rocznie. W górę pójdą opłaty roczne za karty:

  • Visa Aquarius wydana w mBanku d. MultiBanku (z 250 zł do 300 zł). Warunek zwalniający z opłaty to wykonanie transakcji na kwotę 24 tys. zł.
  • Mastercard Me – opłata uzależniona od wydane kwoty. Jeśli klient wyda w ciągu roku minimum 10 tys. zł, nie poniesie opłaty. Jeśli wyda 8 tys. zł, to opłata wyniesie 50 zł, a jeśli mniej niż 8 tys. zł – 100 zł.
  • World Mastercard – opłata 0 zł, jeśli klient wyda minimum 18 tys. zł. W innym wypadku bank naliczy 350 zł.
  • Mastercard Standard (z opłatą roczną) także 0 zł, jeśli klient wyda minimum 12 tys. zł. W innym wypadku bank naliczy 100 zł opłaty rocznej.
  • World Elite Mastercard: podwyżka opłaty rocznej z 900 zł do 1200 zł, a wydanie karty dodatkowej będzie kosztowało 600 zł.
  • Visa Electron mBank Euro opłata wzrośnie do 100 zł, a warunkiem zwalniającym z tej opłaty będzie wykonanie transakcji na kwotę 12 tys. zł.

Źródło: Wirtualne Media

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close