PaństwoPolitykaPolskaWarszawaZdrowie i medycyna

Rafał Trzaskowski ujawnił majątek swój i żony

Dwa mieszkania, samochód, kilkadziesiąt tysięcy zł na koncie i udział w spadku – tak przedstawia się majątek Rafała Trzaskowskiego. Ujawnił on najnowsze oświadczenie majątkowe, w którym opisał również majątek swojej żony.

Oświadczenie majątkowe obecnego prezydenta Warszawy zostało opublikowane na kilka dni przed końcem wymaganego terminu. Przesuniętego z powodu pandemii koronawirusa o miesiąc (z końca kwietnia na koniec maja).

Z dokumentu wynika, że Rafał Trzaskowski ma zaoszczędzone 48 tysięcy złotych oraz 4,1 tysiąca euro. Na koniec 2018 roku prezydent Warszawy miał wyższe oszczędności – było to 187 tysięcy złotych i 10,5 tysiąca euro.

Prezydent stolicy posiada też dwa mieszkania – jedno własnościowe o powierzchni 79 metrów kwadratowych, którego wartość oszacował na „około 1 milion złotych”, drugie 103,5-metrowe (łączna powierzchnia to 126,5 metra kwadratowego), warte 930 tysięcy złotych (dokładnie te same dane wpisał w poprzednim oświadczeniu). Mieszkania to jest obciążone hipoteką, ale Rafał Trzaskowski złożył wniosek o jej wykreślenie w związku ze spłatą kredytu. Trzaskowski jeździ samochodem Volvo XC60 z 2011 roku.

Jak wynika z oświadczenia, prezydent Warszawy nie ma żadnych udziałów i akcji w żadnych spółkach. Posiada za to udział w spadku po matce, którego wartość wynosi ponad 10 tysięcy złotych (postępowanie spadkowe jest w toku). W spadku po rodzicach otrzymał też meble antyki, także warte ponad 10 tysięcy złotych.

Zarobki prezydenta miasta stołecznego w 2019 roku pochodziły z sześciu źródeł:

  • ZAiKS z tytułu praw autorskich wypłacił mu 17 700,28 zł
  • Collegium Civitas za prowadzenie wykładów wypłaciło mu 46 152 zł
  • Związek Artystów Wykonawców „STOART” wypłacił mu 2 460,34 zł
  • Polskie Radia S.A. wypłaciło mu 45 zł (Trzaskowski nie podał za co)
  • Za pełnienie urzędu prezydenta Warszawy otrzymał 151 837,59 zł
  • Wynajem jednej z dwóch mieszkań dał mu przychód roczny na poziomie 50 647,70 zł

W jednym z punktów Rafał Trzaskowski opisał krótko majątek żony. Małgorzata Trzaskowska posiada umowę dożywocia dotyczącą 38-metrowej kawalerki o szacowanej wartości około 350 tysięcy złotych. Jest też współwłaścicielką działki, której wartość wynosi około 70 tysięcy złotych.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close