GospodarkaHandelŚwiat

400 Starbucks’ów w USA do zamknięcia! Firma ma problemy przez pandemię?

Starbucks ma problemy przez koronawirusa?

Znana na całym świecie sieć kawiarni Starbucks planuje zamknąć 400 lokali w Stanach Zjednoczonych, w większych miastach w ciągu półtora roku. Firma poinformowała, że nie rezygnuje z otwierania nowych placówek.

Wstępnie Starbucks planował uruchomienie 600 nowych kawiarni, ale w wyniku pandemii koronawirusa, zmniejszył liczbę planowanych nowych lokali do 300. Szacuje, że z powodu pandemii przychody firmy w III kwartale będą mniejsze aż o 3,2 mld dolarów, a w maju w USA sprzedaż w Starbucksie spadła o 43% rok do roku.

Spółka zamierza ,,zoptymalizować” liczbę swoich kawiarni i skupić się na nowych formatach sprzedaży. Starbucks chce inwestować w placówki oferujące możliwość szybkiego odbioru zamówienia na wynos – zarówno w wersji drive-through, jak również curbside pick-up (do zaparkowanego samochodu zamówienie przynosi pracownik restauracji).

Pierwsza kawiarnia w formacie ,,pick-up” została otwarta już w zeszłym roku w Nowym Jorku. Taki punkt charakteryzuje się brakiem miejsc siedzących i możliwością zakupu wyłącznie na wynos. Nowy format ma pomóc w zwiększeniu sprzedaży w dobie epidemii koronawirusa.

Właściciel Zary zamknie nawet 1200 sklepów

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close