GospodarkaHandelPolskaZwiązki zawodowe

Tesco zamyka sklepy, których nie przejmie Netto i szykuje zwolnienia grupowe

Nie wszystkie placówki Tesco przejmie Netto

Tesco przygotowuje się do zamknięcia biznesu w Polsce. Przypomnijmy, ze sieć supermarketów oficjalnie poinformowała, że wycofuje się z Polski i za 819 milionów złotych sprzedaje swój polski oddział. Firma przekazała, że woli skoncentrować się na innych rynkach w regionie Europy Środkowej, czyli w Czechach, na Węgrzech oraz Słowacji. To tam bowiem Tesco ma silniejszą pozycję rynkową i lepsze perspektywy wzrostu.

Nabywcą 301 sklepów Tesco w Polsce będzie Salling Group, właściciel sieci Netto. W ramach umowy Netto przejmie także wszystkich pracowników Tesco, czyli około 7 tysięcy osób. Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 najpóźniej w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco, a szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach.

Nie wszystkie sklepy zostaną jednak przejęte przez Netto. Na liście sklepów niewłączonych do transakcji znajduje się 19 obiektów. Jak podaje portal DlaHandlu.pl, pracownicy dwóch z nich zostali właśnie poinformowali o likwidacji i zwolnieniach grupowych. Chodzi o sklepy w Mielcu przy ul. Żeromskiego 15 i Częstochowie przy ul. Drogowców 43

Zwolnienia odbędą się w terminie od 17 czerwca do 30 września. Pracownicy dostaną propozycję, w miarę możliwości, podjęcia pracy na innym stanowisku lub w innych jednostkach firmy.

Tesco oficjalnie wycofuje się z Polski! Sklepy i pracowników przejmie Netto

Źródło: Dlahandlu.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close